Ahmet Ümit’e saygı gecesi

Beşiktaş Belediyesi’nin düzenlediği, Faruk Şüyün’ün hazırladığı Ustalara Saygı etkinliklerinin 159’uncusu, polisiyenin “en güzel abisi” Ahmet Ümit için gerçekleştirilecek. 

20 Kasım 2017 Pazartesi, 14:02

Ahmet Ümit’e Saygı Gecesi 27 Kasım’da Akatlar Kültür Merkezi’nde düzenlenecek. Beşiktaş Belediyesi’nin düzenlediği 159. Ustalara Saygı buluşması bu kez Ahmet Ümit için gerçekleştirilecek. 27 Kasım Pazartesi akşamı Türkiye’nin önde gelen polisiye yazarlarından Ahmet Ümit için düzenlenecek saygı gecesi saat 20.00’de başlayacak. Polisiyenin “en güzel abisi”ne saygı, mesajıyla düzenlenecek olan etkinliğe katılım ücretsiz. 

Dünyanın en önemli polisiye ve suç yazarları arasında gösterilen Ahmet Ümit’in eserleri 25 farklı dilde 70 basıldı. Ahmet Ümit’in yazarlığının 35. yılında düzenlenecek olan saygı gecesine aralarında Adnan Sel, Ayhan Bozkurt, Bülent Sarıyer, Cevdet Mercan, Erol Üyepazarcı, Gül Ümit Durak, Kemal Koçak, Mario Levi, Mehmet Yaşin, Mert Orçun Özyurt, Nermin Mollaoğlu, Rafael Carpintero Ortega, Sevin Okyay ve Turhan Günay’ın da bulunduğu farklı mesleklerden dostları ve aile bireyleri konuşmacı olarak katılacaklar.

Beşiktaş Belediyesi’nin düzenlediği, Faruk Şüyün’ün hazırladığı Ustalara Saygı etkinliklerinin 159’uncusu, polisiyenin “en güzel abisi” Ahmet Ümit için gerçekleştirilecek. 

Evrim Demirel ve Erdem Erdoğan’ın mini bir resital verecekleri etkinlikte tiyatro sanatçısı Hümay Güldağ, Ahmet Ümit’in eserlerinden bölümler seslendirecek… Ahmet ümit’e Saygı gecesinde yazarın albümünden görüntülerin yer aldığı bir sinevizyon gösterisi de yapılacak…

İlki 7 Kasım 2005 tarihinde Melih Cevdet Anday için gerçekleştirilen toplantılar, geride bıraktığı 158 Ustalara Saygı gecesiyle (kısa bir ara dışında) alanının tek ve en uzun soluklu organizasyonu. Kış sezonlarında Akatlar Kültür Merkezi’nde, Fulya Sanat’ta ve Mustafa Kemal Merkezi’nde; yaz aylarındaysa Beşiktaş semtinin sevilen parklarında gerçekleştirilen etkinliklerde bugüne kadar 45 bine yakın izleyici ağırlandı. 

Editör: Pelin Çite

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz