Attila İlhan şiirlerle anılacak

Vefatının onüçüncü yılında Attila İlhan için özel bir anma etkinliği düzenlenecek. Etkinliğin yeri Kadıköy’deki Caddebostan Kültür Merkezi.

09 Ekim 2018 Salı, 18:19

Attila İlhan şiirlerle anılacak. Ölümünün 13’üncü yılında Attilla İlhan için Kadıköy’de anma etkinliği düzenlenecek. 10 Ekim 2018 Çarşamba günü saat 20.00’de Caddebostan Kültür Merkezi (CKM)’nde düzenlenecek etkinlikle şair Attila İlhan anılacak. Etkinlik, Kadıköy Belediyesi ve Attilâ İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı iş birliğiyle düzenlenecek.

Şair, yazar, senarist, düşünür Attila İlhan, ölümünün 13’üncü yılında, 10 Ekim 2018 Çarşamba 20.00’de Caddebostan Kültür Merkezi(CKM)’nde düzenlenecek etkinlikle anılacak.

Çok yönlü programla anılacak

Attila İlhan anma etkinliğinde, misafirleri çok yönlü bir program bekliyor. Gecede Attilâ İlhan’ın şiirleri şair Adnan Özer, romanları Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Emel Koşar tarafından anlatılacak. Attila İlhan’ın aydın yönü ise Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Aça tarafından konuklarla paylaşıyacak. 

10 Ekim 2005 tarihinde aramızdan ayrılan Attila İlhan’ın çok yönlülüğüne, fikir yapısına ve sanat anlayışına dair arşiv görüntülerinin de gösterileceği etkinlikte sahnede Kerem Alışık da olacak. Attila İlhan’ın yeğeni olan tiyatro ve sinema sanatçısı Kerem Alışık ve sanatçı Devrim Nas şiir dinletisi sunacaklar. Attila İlhan’ın en sevilen şiirleri sahneden konuklara ulaşacak. Gece, tiyatro ve sinema sanatçısı Hatice Aslan’ın sesinden şarkılarla son bulacak. Etkinliğe katılım ücretsiz. 

Editör: Pelin Çite

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz