Bandırma Kitap Günleri başlıyor

2-8 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan Bandırma Kitap Günleri, kitap severleri bir araya getirecek. Yazar buluşmaları düzenlenecek.

26 Eylül 2017 Salı, 13:43

Bandırma Kitap Günleri başlıyor. Bandırma Belediyesi tarafından düzenlenen Bandırma Kitap Günleri 2 Ekim’de açılacak. Kitap günlerinde Türkiye’nin usta kalemleri okurlarla buluşacak.

2 – 8 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan Bandırma Kitap Günleri, “Kitaba Yolculuk” etkinliği ile İstanbul’dan başlatılacak. 2 Ekim Pazartesi günü saat 12:30’da İstanbul Yenikapı’dan hareket edecek deniz otobüsünde Ahmet Ümit, Mario Levi, Osman Balcıgil ve Murat Güloğlu yolculara kitaplarını dağıtarak, söyleşiler yapacaklar. 

Bandırma Kitap Günleri kapsamında “Denize Açılan Roman” başlığıyla bir etkinlik düzenlenecek.  Etkinlikte Türk romanlarındaki ‘deniz’ teması ele alınacak. Yazarlar romanlarındaki denizi anlatacak. 

Bandırma Kitap Günleri’nde Ahmet Ümit, Bergama-Berlin arasında geçecek yeni romanına dair kısa bilgiler verecek. Mario Levi “Yanlış Tercihler Mahallesi”nin pişmanlığını aktaracak. Osman Balcıgil, Türk edebiyatının en özgün kadın yazarı Suat Derviş’in öyküsünü anlattığı son romanı “İpek Sabahlığı” paylaşacak. Aynı zamanda geçen yılın en çok satan romanlarından “Ela Gözlü Pars: Celile”deki Nazım Hikmet’i ve annesine dair bilinmeyenlerden söz edecek.

 

Editör: Pelin Çite

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz