Beklenmedik Karşılaşma sergisi Okan Üniversitesi’nde

20 Eylül 2018 Perşembe, 07:34

İstanbul Okan Üniversitesi Bekir Okan Sanat Kültür ve Kongre Merkezi ilk sergisine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 17 Eylül 2018 tarihinde açılan “Beklenmedik Karşılaşma” sergisi çağdaş sanat alanındaki 14 önemli sanatçıyı bir araya getiriyor. Sergide yer alan eserler, sanatçılar tarafından tesadüfi olarak seçildi ve daha sonra, birbirleriyle ilişkili biçimsel yapıları ve içerikleri doğrultusunda galeri mekanında yan yana getirildi.

“Beklenmedik Karşılaşma”, birbirinden oldukça farklı sanatçı pratikleri arasında ilişkiler kurarak, beklenmedik ve yabancı bir karşılaşmanın nasıl kolaylıkla tanıdık ve dostane bir hale dönüştürülebileceğini gösteriyor.

Berna Karaçalı, Can Aytekin, Çağrı Saray, Elif Çelebi, Erkan Özdilek, Hakan Onur, Hüsamettin Koçan, Rüçhan Şahinoğlu, Jochen Proehl, Kerim Kılıçarslan, Mürteza Fidan, Neşe Baydar, Yusuf Taktak ve Zafer Mintaş’ın eserlerinin görülebileceği “Beklenmedik Karşılaşma” 30 Kasım 2018 tarihine kadar ziyaret edilebilir.

Adres: Tepeören Mah. Ballıca Yolu Cad. İstanbul Okan Üniversitesi – Tuzla

Bekir Okan Sanat, Kültür ve Kongre Merkezi hakkında:

1550 kişilik çok amaçlı bir konferans salonuna, 4 katlı bir kütüphaneye ve sergi salonuna, fuaye ve kokteyl alanlarına ev sahipliği yapan Bekir Okan Sanat, Kültür ve Kongre Merkezi İstanbul’un en büyük ikinci sanat merkezi olarak hizmet veriyor. Merkez, İstanbul Okan Üniversitesi etkinliklerinin yanı sıra kongre, tiyatro, konser gibi organizasyonlar için de dışarıdan kullanıma açık.

Editör: Serdar Tunatürk

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz