Gerçek mi Heykel mi?

17 Mayıs 2015 Pazar, 23:14

Gerçek mi heykel mi? “Hiperrealist” akımın heykel sanatındaki öne çıkan isimlerinden olan Kazuhiro Tsuji, eserleriyle şaşkınlık yaratıyor. Japon sanatçı, aynı zamanda Hollywood’da sinemacaların da baş tacı. O, Oscar Ödüllü bir sanatçı.

Sinemacılar onu adeta bir kurtarıcı olarak görüyor. Çünkü yaptığı makyajlarla yepyeni yüzler ve karakterler ortaya çıkarıyor. Tarihi karakterleri birebir ortaya koyan Tsuji’nin onlarca filmin baş kahramanında imzası bulunuyor.  Kazuhiro Tsuji’yi Akira Kurosawa‘nın Rhapsody in August filminden de tanıyoruz.

Heykel sanatçısı, plastik makyaj uzmanı Kazuhiro Tsuji , eserleriyle makyajın ötesine geçiyor. Gerçek üstü heykelleriyle sergilerin aranan sanatçıları arasında olan Tsuji’nin eserlerinden olan Salvador Dali ve Abraham Lincoln’un inanılmaz gerçekçi heykelleri, hayret edici detaylarla dolu.

1960’larda ABD ve Avrupa’da ortaya çıkan ‘hiperrealizm’ aynı zamanda ‘fotorealizm’ olarak da biliniyor. Tsuji’nin kendisine ait internet sitesinde sergilediği eserler için şöyle diyor: “Ziyaretçiler, dev kafalarla yüz yüze geliyorlar. Hareketsizlik, severleri için detaylı inceleme imkanı sunuyor.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz