Haldun Taner hikayeleri sahnede seslendiriliyor

İnsan Sadece Bir Araç isimli dinletide Haldun Taner’in en sevilen hikayeleri sahneden edebiyat severlere ulaşacak. Atilla Birkiye’nin düzenlediği, Mehmet Birkiye’nin sahneye uyguladığı İnsan Sadece Bir Araç isimli dinleti, 13 Mart 2017 Pazartesi akşamı İş Sanat’ta sahnelenecek.

23 Şubat 2017 Perşembe, 08:43

Haldun Taner hikayeleri sahnede seslendiriliyor. Türk edebiyatının önde gelen yazarlarından Haldun Taner’in en sevilen hikayeleri sahneden edebiyat severlerle buluşacak. Tiyatromuzun duayen oyuncuları Tilbe Saran, Metin Belgin, Hakan Gerçek ve Bülent Emin Yarar hikayeleri sahnede seslendirerek, izleyiciye sunacaklar.

İnsan Sadece Bir Araç isimli dinletide usta tiyatrocular Tilbe Saran, Metin Belgin, Bülent Emin Yarar ve Hakan Gerçek, Haldun Taner’in“Bayanlar 00”, “Konçinalar”, “İznikli Leylek” ve “Sancho’nun Sabah Yürüyüşü” hikayelerini seslendirecek.

Cumhuriyet dönemi Türk edebiyatının önde gelen kalemlerinden Haldun Taner’in en sevilen hikayeleri İş Sanat sahnesinde edebiyat severlere sunulacak.

Atilla Birkiye’nin düzenlediği, Mehmet Birkiye’nin sahneye uyguladığı İnsan Sadece Bir Araç isimli dinleti, 13 Mart 2017 Pazartesi akşamı İş Sanat’ta sahnelenecek.

Bir radyo kayıt stüdyosu mizanseninde gerçekleşecek dinletiye Serdar Yalçın’ın piyanosu eşlik edecek. Hikayelerinin yanı sıra tiyatro metinleri, denemeleri ve köşe yazılarıyla da günümüze ulaşan Haldun Taner’in gözlem gücü ve ironik dili bir kez daha ama farklı bir sunumla edebiyat severlerle buluşacak.

Dinletinin ücretsiz olduğu bildirilirken, yerlerin numarasız ve salon kapasitesiyle sınırlı olduğu da hatırlatıldı.

 

Editör: Pelin Çite

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz