Haydarpaşa Sahaf Festivali tarihi garda

Haydarpaşa Tren Garı, sahafları ağırlamaya hazırlanıyor. Kitap fuarı ile yoğun ilgi gören Haydarpaşa Garı’nda bu kez 40 sahaf bir araya geliyor. Haydarpaşa Sahaf Festivali, 18 Kasım’da açılacak.

13 Kasım 2017 Pazartesi, 19:16

Haydarpaşa Sahaf Festivali tarihi garda düzenlenecek. Taksim Meydanı’nda son yıllarda büyük ilgi gören sahaf festivali, bu kez Kadıköy’de düzenlenecek. Beyoğlu Sahaflar Derneği tarafından düzenlenen Haydarpaşa Sahaf Festivali’nin tarihi 18 Kasım-3 Aralık 2017 olarak açıklandı.

Haydarpaşa Garı’nın yeniden ulaşım hizmetine açılmasına sayılı günler kala düzenlenecek olan etkinlikte 40 sahaf peronlarda olacak. Kadıköy’ün ilk sahaf etkinliği ünvanını da taşıyan Haydarpaşa Sahaf Festivali’nde nadir bulunan kitap ve dergiler, plaklar ikinci el kitaplar, eski belge, evrak ve haritalar, Osmanlıca kitap ve mecmualar kitapseverlerle buluşacak.

Etkinlik, tarihi Haydarpaşa Tren Garı’nın asli görevine dönerek yolcularına yeniden hizmet vermesine sayılı günler kala düzenleniyor.

Haydarpaşa Garı, iki yıldır Kadıköy Kitap Günleri ile kültür hayatımız için önemli bir hizmeti vermişti. Kitap severler tarihi garın peronları arasında kitaplarla yazarlarla buluşmuştu. Şimdi aynı mekanda sahaflar bir araya geliyor.

Sahaflar garın peronlarında her gün 11.00 – 21.00 saatleri arasında ziyaretçileri bekleyecek.

Tanıtım bülteninden

Sinemanın, tiyatronun ve elbette edebiyatımızın en kıymetli figürlerinden tarihi Haydarpaşa Tren Garı, yolcularına yeniden hizmet vermek için kapılarını kapatıyor. Gar veda ederken; Kadıköy, Üsküdar ve Beyoğlu’ndan tam kırk sahaf Kadıköy’ün ilk, Haydarpaşa’nın son etkinliğinde, garın bu vedasında bir araya geliyor.

Her kitapseveri mutlu edecek on binlerce kitap, dergi, efemera, evrak, harita, imzalı kitaplar, nadir eserler, birinci baskı kitaplar 18 Kasım 3 Aralık 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan Haydarpaşa Sahaf Festivali’nde İstanbullu kitapseverlerle buluşacak, peronlar ısınacak!

Hepinizi gara, birinci perona, Haldun Taner Sokak’a bekliyoruz!

Kitaplar iyi ki var!
Okurlar iyi ki var!
Sahaflar iyi ki var!

Editör: Cem Cengiz Yarar

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz