İstanbul Kırmızısı film fragmanı yayınlandı

Ferzan Özpetek’in yazıp yönettiği İstanbul Kırmızısı filmi Mart 2017’de sinemalarda vizyonda olacak. Filmin fragmanı yayınlandı.

27 Aralık 2016 Salı, 12:50

Ferzan Özpetek’in İstanbul Kırmızısı film fragmanı yayınlandı. Kendi yazdığı kitabı sinemaya uyarlayan Ferzan Özpetek’in İstanbul Kırmızı filminin başrolünde Nejat İşler, Mehmet Günsür, Tuba Büyüküstün oynuyor.

Ferzan Özpetek, İstanbul Kırmızısı’nı kitap olarak çıkardı. Kitap kapağında annesinin gençlik yıllarına ait bir fotoğrafı kullandı. Ferzan Özpetek, yakın zaman önce annesini kaybetti. 

İSTANBUL KIRMIZI KONUSU

İstanbul Kırmızısı film fragmanı yayınlandı. Film Mart 2017’de sinemalarda gösterime girecek. Filmin konusu ise şöyle:

Orhan travmatik bir kayıptan sonra her şeyini kaybetmiş ve vahşi bir yaşama yönelmiş eski bir yazardır. Her şeyi bırakarak Londra’ya yerleşir ve editör olarak çalışmaya başlar. Yıllar sonra İstanbul’a geri döner. Bu geri dönüşün nedeni zamanını Paris, Londra ve Berlin’de geçirmiş ünlü yönetmen Deniz Soysal ile tanışmaktır. Deniz hem tarihi aile köşkünden annesini taşımak hem de yeni filmi için hazırlık yapmak için İstanbul’dadır. Deniz doğup büyüdüğü şehirdeki çocukluk anıların anlattığı bir kitap yazmıştır. Orhan’ın İstanbul’daki işi, yayınlanmadan önce kitaba son dokunuşları yapmaktır. Uzun yazışmalardan sonra İstanbul’da buluşurlar. Ancak ertesi sabah Deniz ortadan kaybolur. Orhan’ın gelişi ve Deniz’in ortadan kayboluşu ilginç bir rastlantıya işarettir. Gizli bir soruşturma başlatılır. Herkes Deniz’in bir daha geri dönmeyeceğinden endişelidir. Bu sırada, Orhan, Deniz’in kitabında anlatılanların gerçeğin gösterişli bir kopyası olduğunu fark eder. Görünen odur ki Deniz’in gizemli yaşamı ortadan kayboluşuyla birlikte aydınlatılmanın eşiğindedir.

İSTANBUL KIRMIZISI FİLM FRAGMANI 

 

Editör: Pelin Çite

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz