İstanbul Kitap Fuarı için geri sayım

Ülkemizin en kapsamlı kitap fuarı izin geri sayım başladı. 36. Uluslararası Kitap Fuarı 4-12 Kasım 2017 tarihleri arasında kitap dünyasını bir araya getirecek.

26 Eylül 2017 Salı, 14:25

İstanbul Kitap Fuarı için geri sayım başladı. TÜYAP tarafından bu yıl 36’ıncısı düzenlenecek olan İstanbul Kitap Fuarı, kitap dünyasını bir araya getirecek. Fuar ülkemizin en kapsamlı ve alan olarak da büyük kitap etkinlik buluşması olarak biliniyor. Okur, yazar ve yayıncıları bir araya getiren fuar uluslararası özelliği ile de öne çıkıyor.

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği beraberinde hazırlanan 36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 4-12 Kasım 2017 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi-Büyükçekmece’de düzenlenecek.

Geçtiğimiz yıl Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda ziyaretçi rekoru kırılmıştı. Beylikdüzü TÜYAP’ta geçen yıl kitap fuarı ile birlikte aynı fiziki alanda ARTİST 2016 / 26. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı düzenlendi. Her iki fuar da TÜYAP tarafından, kitap fuarı ise Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile düzenlendi.

35. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı ve ARTİST 2016 / 26. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı,  rekor sayıya ulaşarak 621 bin kişinin ziyaretiyle sona ermişti.  TÜYAP Kitap ve Sanat Fuarlarını ziyaret eden kitapsever ve sanatsever sayısı geçtiğimiz yıla oranla %11,3’lük bir artış göstererek 621 bine ulaştı.

Editör: Pelin Çite

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz