Kadıköy Tiyatro Şenliği başlıyor

23 Eylül 2016 Cuma, 18:42

Kadıköy Tiyatro Şenliği 1 Ekim’de başlıyor. Kadıköy Tiyatroları Platformu’nun Kadıköy Belediyesi desteğiyle düzenlediği şenlik 9 gün sürecek. Kadıköy Tiyatro Şenliği 14 mekanda 29 oyunla tiyatroseverleri ağırlayacak.

Kadıköy’de düzenli olarak gösterim yapan tiyatro topluluklarının girişimiyle kurulan Kadıköy Tiyatroları Platformu, Kadıköy Belediyesi’nin desteğiyle sezonu tiyatro şenliğiyle açıyor. Kadıköy’de sahnesi olan ve olmayan 40 tiyatro topluluğunun geçtiğimiz yıl tiyatronun sorunlarını paylaşmak, çözüm üretmek ve tiyatro sanatı adına birbirleri ile dayanışmak için kurduğu Kadıköy Tiyatroları Platformu bu yıl 1 Ekim’den başlayarak Kadıköy’de 9 gün sürecek bir şenlik düzenliyor. Şenlik boyunca çocuklar ve yetişkinler için oynanacak oyunların yanı sıra dört farklı atölye de yapılacak.kadikoy-tiyatro-senligi-afis

14 farklı mekanda 29 farklı oyun sahnelenecek şenlikte yüzlerce seyirci ile buluşma hedefleniyor. Şenlikte birçok ekip yeni oyunlarının prömiyerini gerçekleştirecek.

30 Eylül Cuma günü saat 18.30’da Mehmet Ayvalıtaş Meydanı’nda müzik ve doğaçlama gösterilerle başlayacak olan şenlik 9 gün sürecek.

Kadıköy Belediyesi katkılarıyla yapılan Kadıköy’deki tüm tiyatroların haritasının dağıtılacağı etkinliklerin biletleri oyunların sahneleneceği salonların gişelerinden temin edilebilecek. Tüm oyunlar için belirlenen bilet fiyatının 20 TL olduğu şenlikte oyunlar 20.30’da başlayacak.

ÇOCUK OYUNLARI ÜCRETSİZ

Şenlikte çocuk izleyiciler unutulmadı. Çocuk izleyiciler için sahnelenecek oyunların tamamı Kadıköy Belediyesi’nin de katkılarıyla ücretsiz olacak. Çocuk oyunların seans saatleri 13.00 ve 15.00.

kadikoy-tiyatro-senligi-01

kadikoy-tiyatro-senligi-harita

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz