Kayıp Aranmıyor sergisi alzheimer farkındalığı için

Ressam Elif Ajdarkosh çağımızın hastalığı alzheimera karşı bir farkındalık oluşturmak için ressam bir sergi açtı. Etiler Key Art Project’teki sergi 31 Ocak tarihine kadar görülebilir.

23 Ocak 2017 Pazartesi, 13:51

Kayıp Aranmıyor sergisi alzheimer hastalığına karşı farkındalık oluşturmak amacıyla açıldı. Ressam Elif Ajdarkosh, alzheimer hastalığına karşı farkındalık oluşturmak amacıyla yaptığı 20 tablosu ile yeni sergisini açtı. Bugüne kadar 4’ü İtalya’da toplam 15 sergi açan sanatçının son sergisi, Etiler Key Art Project’te 31 Ocak tarihine kadar açık kalacak.

Elif Ajdarkosh, “KAYIP Aranmıyor” adını verdiği sergisi için; “Hastalardan yaptığım gözlemlerden yola çıkarak, resimler yaptım. Alzheimer hastası olanlar yaşadıkları halde tüm anılarını, bilgi birikimlerini, tecrübelerini kaybetmiş kişilerdir. Hiç bir yakınını tanıyamazlar. Aramızda yaşıyorlar ancak yaşlı olmalarından dolayı onları kayıp olarak düşünmemeliyiz. Bu nedenle onların çöküntüye uğramış ve dramatik hallerini, anlaşılmaz bebeksi davranışlarını küçük bir çocuğa dönüşümlerini resimlerimde anlatmak istedim. Çünkü bedenleri duruyor. Ama melekelerini kaybetmişler. Onların duygularını resimlerimde aktarmaya çalıştım” diyor.

 

 

Editör: Serdar Tunatürk

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz