Kosova’da Türk caz nağmeleri yükselecek

6. Türk Caz Haftası 23 Mayıs’ta Priştine ve Prizren’de caz severleri ağırlayacak. Festivali düzenleyen kuruluş ise Yunus Emre Enstitüsü.

18 Mayıs 2017 Perşembe, 09:08

Kosova’da Türk caz nağmeleri yükselecek. Yunus Emre Enstitüsü tarafından düzenlenen 6. Türk Caz Haftası 23 Mayıs 2017 tarihinde başlayacak.  Türk Caz Haftası’nda caz severler, Priştine ve Prizren’de Türkiye’nin yetenekli isimlerini dinleme fırsatı bulacaklar.

Festivalde, caz ile harmanlanmış Anadolu ezgileri caz severlere ulaşıyor. Bu sene festivalde 3 ayrı caz grubu, 3 ayrı gecede performans icra edecek. Festivalin açılış gecesi olan 23 Mayıs Salı günü Şenay Lambaoğlu Quintet ile Can Çankaya ve Volkan Polat, Eser Yıldız, Berke Özgümüş sahne alacak.

Festivalin ikinci konseri 24 Mayıs tarihinde saat 19.30’da Prizren Kültür Evi’nde gerçekleşecek. Burada; Eylem Pelit, Brenda Berin, Ercüment Orkut, Çağdaş Oruç, Volkan Öktem’den oluşan Uthentıc Anatolıan Project grubu cazseverlerle bir araya gelecek. Kapanış gecesinde ise ikinci albümü “Terennüm” ile hayli olumlu yorumlar alan Merih Aşkın, Anadolu’dan alarak caz tınılarıyla birleştirdiği nağmeleri dinleyicilere sunacak.

Festivalde sahne alacak olan Türkiye’nin özgün seslerinden, cazın kadın ozanı Şenay Lambaoğlu, “Türkiye’yi ve bir kadın caz sanatçısı olarak müziğimi orada temsil edeceğim için çok mutluyum.” dedi. Muhteşem konserlerle taçlandırılan Türk Caz Haftası, Kosova’nın en sevilen ve beklenen festivalleri arasında yer alıyor.

Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç, Türk Caz Haftası’yla ilgili olarak, “Beş yıldır olduğu gibi yine Caz müziğiyle dolu güzel bir üç akşamı paylaşacağız” dedi.

Editör: Serdar Tunatürk

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz