Mahşeri Cümbüş sezonu açıyor

24 Eylül 2018 Pazartesi, 13:16

Mahşeri Cümbüş sezonu açıyor. Modern doğaçlama tiyatronun öncülerinden olan Mahşer-i Cümbüş, 18’inci yılında oyunlarına devam ediyor. Mahşer-i Cümbüş sezonu 29 Eylül’de açıyor.

Sezonun açılışı 29 Eylül 20:30’da Trump Gösteri Merkezi’ndeki gösterimle olacak. Türkiye’de modern doğaçlama tiyatronun öncüsü olan Mahşeri Cümbüş, 18. Yılında tiyatroseverler ile buluşmaya devam ediyor. 

2001 yılı Mayıs ayında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü öğrencileri tarafından kuruldu .Mahşer-i Cümbüş, aynı yıl Eylül ayında Ankara Tenedos Kafe’de “Tiyatro Sporu” gösterilerine başladı.

Mahşeri Cümbüş 2003 yılının ağustos ayında İstanbul’a taşındı. Mahşeri Cümbüş kurulduğu günden bu yana Ankara ve İstanbul başta olmak üzere birçok ilde gösteriler sergileyip ve festivallere katıldı.

Türkiye’de Modern Doğaçlama Tiyatro’nun öncüsü olan Mahşer-i Cümbüş, Doğaçlama Tiyatronun gösteri biçimlerinden biri olan “Tiyatro Sporu”nu Türkiye’de ilk defa seyirci ile buluşturdu.

Tiyatro Sporu yaptılar

Kuruluşunun 5. yılında kendi sahnesi “Mahşer-i Cümbüş Hayalhanesi”ni açtı. Ekip bugüne kadar 2000’ün üzerinde “Tiyatro Sporu”, 300’ün üzerinde “Beyin Fırtınası” gösterisi yaptı.

Türkiye’de Modern Doğaçlama Tiyatro’nun öncüsü olan Mahşeri Cümbüş, bir başka ilke daha imza atarak 2007 yılında Türkiye’nin ilk doğaçlama şov programı “Anında Görüntü Show”u ekranlara taşıdı ve Türk televizyonlarında yepyeni bir dönem başladı.

Deyatlar ve ayrıntılı bilgi için:

Hayalhane telefon : +90 212 249 19 90

 

Editör: Pelin Çite

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz