Organize İşler 2 hayvan severlerin tepkisini çeker mi?

Filmde horoz dövüşü sahneleri olacak. Kıvanç Tatlıtuğ bir horoz dövüşçüsünü oynayacak. Bakalım film çekimleri sırasında hayvanlara nasıl davranacaklar?

27 Nisan 2018 Cuma, 00:52

Organize İşler 2 hayvan severlerin tepkisini çeker mi? Daha film ortada yok ama bu soru önemli. Neden mi? 

Yılmaz Erdoğan’ın çekeceği filmde Kıvanç Tatlıtuğ bir horoz dövüşçüsünü oynayacak. Filmin senaryosu üzerinde iki ünlü çalışmalarını sürdürüyor. 

Organize İşler bundan 13 yıl önce sinemada hayli sevilmişti. Şimdi aynı filmin devamı niteliğinde olacak Organize İşler 2 için geri sayım başladı. Çekimlerin Haziran’da başlaması planlanıyor. 

Kıvanç Tatlıtuğ ve filmin yönetmenliğini yapacak olan Yılmaz Erdoğan, Göcek’te buluştu. Tekneyi açığa demirleyen ikili senaryo üzerinde çalışıyorlar. Ancak filmde hassas bir konu var. Dövüş sahnelerinde rol alacak olan horozlar ve akıbetleri şimdiden sorun olmaya başladı. Çünkü bu tür çekimlerde hayvanların zarar görmemesi esas alınıyor. Yakın sinema tarihinde hayvanların yer aldığı sahnelere yönelik pek çok eleştiri geldiği akıllarda yer etmiş durumda. 

Birbirini gagalayarak öldüren horozların dövüş sahneleri nasıl çekilecek? Horozlar gerçekten birbirlerini gagalayacaklarsa ve ortaya kan çıkacaksa bu sahneler hayvan severler tarafından en sert şekilde eleştirilmeyecek mi? 

Umarız film çekimleri sırasında ölen ya da yaralanan horozlar olmaz. Herkesin merakla beklediği sorunun cevabını çekimler sırasında alacağız. 

Editör: Cem Cengiz Yarar

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz