Yaşar Kemal barda güreşmiş

Yaşar Kemal, bar ortasında güreşe tutuşmuş. Ünülerin uğrak mekanlarından Ece Bar’da yakın arkadaşıyla keyif için güreşe tutuşan Yaşar Kemal’i o akşam izleyenler arasında Can Yücel de varmış.

12 Aralık 2016 Pazartesi, 23:24

Edebiyatımızın mihenk taşlarından Yaşar Kemal barda güreşmiş. Renkli kişiliğiyle bilinen Yaşar Kemal’in bardaki güreşinin şahidi de o mekanın işletmecisi. Yaşar Kemal barın ortasında yakın arkadaşı Atıl Ant ile güreşe tutuşmuş. 

Bu ilginç anıyı anlatan Etiler’de ünlülerin sanatçıların yazarların müdavimi olduğu Ece Bar’ı işleten Ece Aksoy. Superhaber.tv internet sitesindeki röportajın bir bölümünde Ece Aksoy, Yaşar Kemal’le ilgili bu dikkat çekici anıyı anlattı. 

Yaşar Kemal sık sık Ece Bar’a gidermiş. Ece Aksoy’un anlattığına göre o gece Atıl Ant, Can Yücel ve Yaşar Kemal aynı masada oturuyorlarmış. Devamını Ece Aksoy röportajından okuyalım:

GÖT GİBİ CAZ YAPIYORSUNUZ

Can Baba orkestranın çaldığı müziği beğenmeyince “Göt gibi caz yapıyorsunuz” diyerek o meşhur ‘höyt’ narasını atıp sahneye fırladı. Dururlar mı; Atıl ile Yaşar da peşinden… Müziği susturdular, sahnede yere yatıp başladılar beden dilleriyle caz yapmaya. Herkes nutku tutulmuş, ağzı açık şekilde seyrediyor olan biteni. Düşünsene İzzet; ufacık pistte üç dev adam, mekanda çıt çıkmıyor. Bunlar yerde, tuhaf tuhaf hareketlerle vücutlarını bir enstrüman gibi kullanıp kendilerince ritim tutuyor. Muazzam bir sahneydi.

Sonra ne olduysa oldu anlamadım, birden Yaşar Kemal ile Atıl Ant güreşmeye başladılar. Can Baba kahkahalar atıyor, sahnede iki ağır siklet, Kırkpınar pehlivanlarına taş çıkarırcasına peşrev çekiyorlardı birbirlerine.” Ah be Ece dedim, keşke o yıllarda cep telefonu olsaydı da birileri bu yaşananları kaydedebilseydi.

Editör: CEM CENGİZ YARAR

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz