Yazar imzası için kuyruk

16 Kasım 2014 Pazar, 23:06

Sevdiğiniz yazarlara kitap imzalattınız mı? Yazar imzası için kuyruk katlanılabilir bir bekleme yeri midir? Okurlar için sevdikleri yazarın imzalı kitabına sahip olmak değerli bir hazine gibi. Yazarlar yıl içinde çeşitli kitap evlerinde ya da etkinliklerde okurları ile buluşup imza günleri düzenliyorlar. Ancak İstanbul’daki kitap fuarı sanki bu etkinliğin mabedi gibi. Okurlar sevdikleri yazardan imza alabilmek için uzun kuyruklarda beklemeyi göze alıyorlar.

33. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda yaptığım gezintide yazarların okurları ile buluşmalarına ve imza bekleme kuyruklarına tanık oldum. Ayşe Kulin, Yalçın Küçük, Doğu Perinçek, Canan Tan, Enver Aysever, Küçük İskender, Sinan Akyüz, Penguen dergisinin ekibi, Soner Yalçın’ın okurlarla buluştukları anlardan görüntüler izleyeceksiniz.

Okurların heyecanına, hatıra fotoğraf çektirebilmek için yaşadığı telaşa, yazarların ise bıkmadan imzalamalarına, yorulsalar da çaktırmamalarına, bazılarının ise gözlüksüz yapamadığına… kadın yazarların şıklıklarına, erkek yazarların ‘rüküşlüklerine’ (!) şahit olacaksınız.

Canan Tan’ın kitap imzası sırasında bir hayranı dikkatimi çekti. İzlediğinizde bakalım siz de şaşıracak mısınız?

Doğu Perinçek’in imza kuyruğu hayli uzundu. Takım elbisesiyle gelirken Perinçek, Yalçın Küçük her zamanki bildiğimiz gibiydi; kalpak, kırmızı kaşkol… Ama imza için okur bekler gibiydi. Sahi ne sıkıntılıdır imza alması için okur beklemek. Saatlerce gözünüz yolda kalır ‘nerede bu okurlar?’…

Daha başka detaylar da var ama onları da siz izlerken fark edin istiyorum.

 

Yorum

  1. Pingback: İstanbul Kitap Fuarı buluşmasına sayılı günler - 7 / 24 KÜLTÜR SANAT

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz