Zülfü Livaneli’ye onur ödülü

Antalya Edebiyat Günleri’nde bu yıl onur ödülü Zülfü Livaneli’ye verilecek. Ödül, 23- 25 Mart 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 2. Antalya Edebiyat Günleri’nde takdim edilecek.

21 Şubat 2017 Salı, 09:52

Zülfü Livaneli’ye onur ödülü verilecek. Antalya’nın Muratpaşa ilçe belediyesinin düzenleyeceği ‘Antalya Edebiyat Günleri’ kapsamında Zülfü Livaneli’ye ‘onur ödülü’ takdim edilecek.

Bu yıl ikincisinin düzenleneceği açıklanan Antalya Edebiyat Günleri, Türkiye’nin edebiyat, kültür ve sanat hayatına katkıda bulunmaya devam ediyor. 23-25 Mart 2017 tarihlerinde düzenlenecek olan Antalya Edebiyat Günleri’nde bu yıl sanat hayatında 50’inci yılını dolduracak olan Zülfü Livaneli’ye ‘onur ödülü’ verilecek. Ödül, Livaneli’ye 25 Mart 2017 Cumartesi akşamı sunulacak. Bu ödül geçen yıl çağdaş Türk hikayecilerinden Füruzan’a verilmişti.

Muratpaşa Belediyesi’nin Antalya ve Türkiye’nin edebiyat, sanat ve kültür ortamına katkıda bulunmak amacıyla düzenlediği ‘Antalya Edebiyat Günleri’nin ikincisi 23- 25 Mart 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Zülfü Livaneli, geçtiğimiz Kasım ayında 50’nci sanat yılında kutlamıştı. Antalya Edebiyat Günleri Onur Ödülü’nün Livaneli’ye değer bulunması şu sözlerle açıklandı: “Bir kuşaktan bir kuşağa uzanan 300’ün üzerinde bestesi, 40 dilde yayımlanan romanları, dünyada barış ve demokrasinin kökleşmesi, gelişmesi için verdiği mücadeleler nedeniyle değer bulunmuştur.”

Muratpaşa Belediye Başkanı CHP’li Ümit Uysal, 2. Antalya Edebiyat Günleri Onur Ödülü için Livaneli’nin seçilmesini kendisini ayrıca sevindirdiğini belirterek, “Kültür, sanat ve politika alanında ülkemizin uluslararası düzeyde nadir değerlerinden biri olan Sayın Livaneli’ye bu ödülü sunmaktan onur duyacağız” dedi.

Editör: Serdar Tunaboylu

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz