10 Saniye tiyatro sahnesinde seyirciyle buluşuyor

Günümüzün en sıkıntılı konularından biri tiyatro sahnesine geliyor. Özel okulda okuyan çocuklar ve ebeveynler… Bir anne, okuldan kovulan çocuğu için neler yapıyor? 10 Saniye adlı oyun seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.

10 Saniye tiyatro sahnesinde seyirciyle buluşuyor

10 Saniye tiyatro sahnesinde seyirciyle buluşuyor. Sezonun yeni oyunu 10 Saniye, 15 Ocak’ta Kadıköy Boa Sahne’de tiyatroseverlerin karşısına çıkıyor. 

10 Saniye oyununun başrollerinde Algı Eke ve Nergis Öztürk var. Yönetmenliğini Serkan Üstüner’in üstlendiği tek perdelik oyun 10 Saniye, Erdi Işık tarafından yazıldı.

10 Saniye oyunu çarpık aile ilişkilerini, eğitim sistemini ve etiket kavramlarının çocuk psikolojisini nasıl şekillendirdiğine dair sıra dışı bir bakış açısı sunuyor.

Zeynep bir annedir. Çocuğu, ülkenin en iyi ve prestijli okullarından William College’ta okumaktadır. Ancak çocuğunun işlediği bir suç üzerine okuldan kovulması üzerine, geri aldırmak için ne gerekiyorsa yapacaktır. Bu süreçte Zeynep ile rehber öğretmeni Elif’in şiddet, taciz, etiket başlıkları altında gerçeği ‘aramaları’ ya da ‘kaybetmeleri’ sahneye geliyor. Oyun, yetiştirilen çocuğun mutluluğunu mu itibarını mı gözetmemizi sorgulatıyor. 

10 Saniye, 18 ve 24 Ocak tarihlerinde Toy İstanbul, 21 Ocak’ta DasDas sahnesinde seyirciyle buluşacak. 

10 Saniye oyununun künyesi

Yapım: Yan Etki
Yazan: Erdi Işık
Yöneten: Serkan Üstüner
Yapımcı: Faruk Barman – Mert Erarslan
Oyuncular: Algı Eke, Nergis Öztürk
Dekor Tasarımı: Cihan Aşar
Müzik: Ah! Kosmos
Hareket düzeni: Gizem Erdem
Işık Tasarımı: Alev Topal
Styling: Serhat Şengül
Reji Asistanı: Oğuzcan Gencer
Fotoğraf: Ayşegül Karacan
Teaser: Cüneyt Işık
Afiş/Broşür Tasarım: Sinem Demir Üstüner
Süre: 65′. / Tek Perde
Yaş sınırı: + 16

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.