17. Tudem Edebiyat Ödülleri Roman Yarışması sonuçlandı

17. Tudem Edebiyat Ödülleri Roman Yarışması sonuçlandı. Yarışma, yetişkin edebiyatı alanında ve roman dalında düzenlendi. ”Bay Erdal’ın Tehlikeli Alakaları” adlı dosyası ile Cem Aydoğan, birincilik ödülüne değer görüldü.  

2003 yılından beri edebiyatımıza çağdaş ve özgün eserler kazandırmak amacıyla gerçekleştirilen Tudem Edebiyat Ödülleri, 17. yılında çocuk edebiyatı alanında resimli kitap dalında, yetişkin edebiyatı alanında ise roman dalında düzenlendi.

Roman Yarışması seçici kurulu geçtiğimiz günlerde dereceye girenleri belirledi. Seçici kurulda Asuman Kafaoğlu-Büke, Beliz Güçbilmez, Ceyhan Usanmaz, Hüseyin Kıran ve Oylum Yılmaz yer aldı.

Yarışmaya 65 dosya başvuruda bulundu. i17. Tudem Edebiyat Ödülleri Roman Yarışması birincilik ödülü ”Bay Erdal’ın Tehlikeli Alakaları” adlı dosyası ile Cem Aydoğan’ın oldu. İkincilik ödülüne ”Miras” ile Canan Özdek, üçüncülük ödülüne ise ”Tanrı Küçük Tahta Parçalarını Sevmezdi” ile Pınar Seyhun değer görüldü.

Dereceye giren isimlere, heykeltıraş Ozan Ünal’ın tasarladığı ödül heykellerinin yanı sıra birinciye 10.000 TL, ikinciye 7.500 TL, üçüncüye 5.000 TL para ödülü verilecek. 

17. Tudem Edebiyat Ödülleri kapsamında, çocuk edebiyatı alanında ve resimli kitap dalında yarışan dosyaların sonucu şubat ayının sonunda duyurulmuştu. 

Roman Yarışması Kazananları: 

Birincilik: Bay Erdal’ın Tehlikeli Alakaları (Cem Aydoğan)
İkincilik: Miras (Canan Özdek) 
Üçüncülük: Tanrı Küçük Tahta Parçalarını Sevmezdi (Pınar Seyhun) 

Roman Yarışması Seçici Kurulu: 

Asuman Kafaoğlu-Büke, Beliz Güçbilmez, Ceyhan Usanmaz, Hüseyin Kıran, Oylum Yılmaz

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Dil Tarih Coğrafya mezunudur. Türk hikayeciliği konusunda mikro tarih çalışmaları bulunmaktadır. Kültür sanat etkinlikleri, yazar buluşmaları, söyleşiler düzenlemektedir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.