2. Ulusal Sait Faik Hikaye Yarışması başvuruları başladı

2. Ulusal Sait Faik Hikaye Yarışması için başvuralar başladı. Son başvuru tarihi 31 Mart 2023 olarak açıklanan yarışmaya katılım koşulları neler?

2. Ulusal Sait Faik Hikaye Yarışması başvuruları başladı. Yarışma, Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Sakarya İl Kültür Turizm Müdürlüğü tarafından düzenleniyor.  

2. Ulusal Sait Faik Hikaye Yarışması için son başvuru tarihi 31 Mart 2023 olarak açıklandı.

2. Ulusal Sait Faik Hikaye Yarışması katılım koşulları

Yarışmaya Düzenleme Kurulu Üyeleri ve Seçici Kurul Üyeleri ile birinci derece yakınları dışında, 15 (on altı) yaşını doldurmuş tüm vatandaşlar katılabileceklerdir.

Her yarışmacı, yarışmaya en çok bir ( 1 ) hikâyeyle katılabilir. Daha önce herhangi bir yarışmadan derece almış hikâyelerle başvuru yapılamaz. Bu durumun tespiti halinde, yarışmacılar para ödülünü (yasal faizi ile birlikte) iade etmekle mükellef olacaklardır.

Hikâyeler bilgisayarla word formatında, Times New Roman yazı tipi ile 12 puntoyla Türkçe olarak yazılmış olmalıdır.

Yarışmaya katılan hikâyeler eser sahibine geri verilmeyecektir. Eserlerden uygun görülenler, herhangi bir telif hakkı iznine gerek kalmaksızın, istendiği takdirde yarışmayı düzenleyen Kurum tarafından bir kitapta toplanabilir, dergi, gazete veya web sayfasında yayımlayabilir.

Yarışmaya katılan eserler üzerinde seçici kurul tarafından dil bilgisine ilişkin düzenleme yapılabilir.

Yarışmaya katılan eserler ön jüri tarafından değerlendirilecektir.

Yarışmaya katılan eserler jüri üyelerinin takdir edeceği puanların aritmetik ortalaması ile belirlenecektir.

Yarışmaya hikâye gönderen eser sahipleri bu şartları kabul etmiş sayılacaktır.

2. Ulusal Sait Faik Hikaye Yarışması ödülleri

Birinci: 8.000 TL
İkinci: 5.000 TL
Üçüncü: 6.000 TL
Mansiyon Ödülü (3 Adet): 2.000 TL

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.