2021 Rıfat Ilgaz Roman Ödülü Yarışması başvuruları başladı

Cide Belediyesi tarafından Rıfat Ilgaz anısına düzenlenen roman ödülü yarışması başvuruları başladı. Yarışmaya son başvuru tarihi ve şartlar da açıklandı.

2021 Rıfat Ilgaz Roman Ödülü Yarışması başvuruları başladı. Türk edebiyatının mihenk taşlarından Rıfat Ilgaz için doğduğu topraklarda roman ödülü yarışması düzenleniyor. Cideli olan Rıfat Ilgaz’ın anısına Cide Belediyesi tarafından roman ödülü yarışması yapılacağı ve başvuru şartları duyurdu. 
 
Cide Belediyesi tarafından, günümüzde toplumcu gerçekçi edebiyatı yaşatmak ve yazınımıza yeni yazarlar/yapıtlar kazandırmak amacıyla, Türk edebiyatının çınarı Rıfat Ilgaz adına bir roman ödülü yarışması düzenlendi.

Yarışmanın son başvuru tarihi 20 Nisan 2021 olarak açıklandı. Kazanan yapıt 25 Haziran 2021 tarihinde duyurulacak. 

“2021 Rıfat Ilgaz Roman Ödülü Yarışması” nın ödül seçici kurulunda Feyza Hepçilingirler, Hidayet Karakuş, Öner Yağcı, Mehmet Saydur ve Eren Aysan yer aldı. 

Birincilik ödülü ise, Beşbin TL (5.000) olarak belirlendi.  Başvuruların “Cide Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Rıfat Ilgaz Ödülü, Cide/Kastamonu” adresine yapılacağı belirtildi. 
 
“2021 Rıfat Ilgaz Roman Yarışması”a katılım koşulları ve biçim şöyle: 

*Yazarlar, kitap oylumundaki (A4 kâğıdına 12 punto ve Times New Roman fontuyla yazılmış ve sipirallenmiş) yayımlanmamış bir roman dosyası ile yarışmaya katılabilir.
*Ödüle katılanlar, başvuru ekinde yaşam öykülerini, açık adreslerini, iletişim bilgilerini bir zarf içinde göndermelidir.
*Birincilik ödülü alan dosyanın ilk yayım hakkı Cide Belediyesi’ne aittir ve bin (1000) adet bastırılacaktır. Telif hakkı olarak üç yüz (300) kitap verilecektir.
*Dosyalar elden verilebileceği gibi kargo ya da postayla en az 6 (altı) örnek gönderilecektir. (Düzenleme kurulu postadaki gecikmelerden sorumlu değildir.)
 
Ayrıntılı bilgi ve yarışma şartnamesine, “www.cide.bel.tr” adresinden ulaşılabilir.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.