28. Akbank Caz Festivali sürprizlerle dolu

Caz severlerin heyecanla beklediği Akbank Caz Festivali için geri sayım başladı. Festival 17-28 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek.

28. Akbank Caz Festivali sürprizlerle dolu

28. Akbank Caz Festivali sürprizlerle dolu. 17-28 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek 28. Akbank Caz Festivali caz severleri ağırlamaya hazırlanıyor. Festivalde konser verecek sanatçılar arasında sürpriz isimler de bulunuyor. Akbank Caz Festivali, her yıl binlerce müzikseveri cazın farklı renkleriyle buluşturuyor. 

Kontrbas, davul ve piyanonun güç birliği yaptığı ünlü grup The Bad Plus, 21 Ekim’de Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda konser verecek. Bir hikaye anlatıcısı olarak, çağdaş kadın ozan geleneğini sürdüren Jehan Barbur ile aktör, yönetmen, ressam ve müzisyen Fırat Tanış da izleyicilerin karşısında olacak. İki sanatçı 19 Ekim’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde birlikte sahne alacaklar. İngiltere’nin önde gelen caz müzisyenlerinden saksafoncu, besteci ve grup lideri Nubya Garcia da 23 Ekim’de Babylon’da festivale renk katacak isimler arasında yer alıyor.

Yerli ve yabancı sanatçının katılacağı 28. Akbank Caz Festivali’nin biletleri Mobilet’te satışa çıktı. 

Organizasyonu ve içerik programlaması Pozitif işbirliğiyle gerçekleştirilen 28. Akbank Caz Festivali’nin açıklanan programı kapsamında; 23 Ekim’de Volkswagen Arena’da İngiliz caz sahnesinin gelmiş geçmiş en başarılı sanatçılarından Jamie Cullum, 26 Ekim Cuma günü Babylon’da Bixiga 70, 21 Ekim Pazar günü CRR’de trompetinin berrak sesiyle tanınan, çağdaş caz sahnesinin kendinden en çok söz ettiren isimlerinden Avishai Cohen ve 19 Ekim Cuma günü Babylon’da Karl Hector & The Malcouns sahne alacak.

Editör: Pelin Çite

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.