3. Bandırma Kitap Günleri başlıyor

18.09.2021
A+
A-

Bandırma’da üçüncüsü bu yıl düzenlenecek Kitap Günleri için geri sayım başladı. 3. Bandırma Kitap Günleri 20-26 Eylül 2021 tarihleri arasında daha önceki yıllarda olduğu gibi yine Bandırma Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştiriliyor.

3. Bandırma Kitap Günleri başlıyor

Bandırma Kitap Günleri başlıyor. 3. Bandırma Kitap Günleri, 20 Eylül’den itibaren kitap dünyasını bir araya getirecek. 
40 yayınevi, onlarca yazar, binlerce kitap 3. Bandırma Kitap Günleri’nde kitapseverlerle buluşuyor. 

Bandırma Belediyesi tarafından düzenlenen Bandırma Kitap Günleri, bu yıl 40 yayınevinin katılımıyla 20-26 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. Bandırma Kitap Günleri kapsamında bu yıl da birbirinden seçkin edebiyatçı, şair ve yazarlar, söyleşi ve imza günleriyle okurlarıyla buluşacak.

Tarihçi yazar Sinan Meydan Bandırma tarihi ve yakın geçmişimizdeki merak edilen pek çok konuyu ele alırken Adnan Özer’den Haydar Ergülen’e pek çok sevilen şairler “Şiir Gecesi”nde biraraya gelecek.

Kitap severlerin sabırsızlıkla beklediği geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen 3. Bandırma Kitap Günleri, bu yıl 20-26 Eylül 2021 tarihleri arasında yine Bandırma Cumhuriyet Meydanın’da gerçekleştiriliyor.

Pandemi sonrası alınan tedbirlere uygun olarak gerçekleşecek kitap fuarında, 20 Eylül Pazartesi günü saat 16:00’da düzenlenecek açılış törenine özel, aşı kartını gösteren 100 kişiye kitap dağıtılacak. Fuarın ilk etkinliği ise Adnan Özer, Zeynep Tuğçe Karabağ, Akif Kurtuluş, Abdülkadir Budak, Haydar Ergülen, Metin Celal, Hüseyin Ferhad’ın katılımıyla gerçekleşecek şiir gecesi olacak.
Tarihçi yazarlar Sinan Meydan ve Emrah Safa Gürkan, araştırmacı gazeteci yönüyle ses getiren kitapların yazarı Murat Ağırel, Barış Terkoğlu, Barış Pehlivan, polisiye romanların ünlü ismi Ahmet Ümit, hayatlarının bir döneminde kendilerini hesaba çekmek için şöyle bir durup düşünmek isteyenlere rehber niteliğindeki Yolumu Ararken Öğrendiklerim’in baş kahramanı Ahmet Mümtaz Taylan, yeni romanı merakla beklenen Buket Uzuner gibi pek çok yazar fuar boyunca okurlarla buluşacak.

40 yayınevi ve onlarca yazar, okurlarıyla buluşuyor

Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, “Uzun bir ayrılığın ardından pandemi şartlarına uyarak yeniden okurlarla yazarları Bandırma’nın kalbi Cumhuriyet Meydanı’nda denizin dalga sesi ve rüzgarının eşliğinde buluşturuyoruz. Kitabı, edebiyatı, bilgiyi sevgiyle kucaklıyoruz. Bu yıl üçüncüsü gerçekleşen Bandırma Kitap Günleri’nde 40 yayınevi, seçkin konuklar, edebiyatımıza katkıda bulunan onlarca seçkin yazarımızla söyleşiler, imza etkinliklerimizle bir araya geliyoruz. İmkanı ve zamanı olan herkesi Bandırma’ya bu kitap ve bilgi yolculuğuna davet ediyoruz” dedi.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.