38 Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Onur Yazarı Adnan Özyalçıner

38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nın ‘Onur Yazarı’ ve teması belirlendi. Yazar Adnan Özyalçıner ‘Onur Yazarı’ oldu. Fuarın teması ise “Edebiyatımızda 50 Kuşağı” olarak açıklandı.

38 Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Onur Yazarı Adnan Özyalçıner

38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Onur Yazarı Adnan Özyalçıner oldu. 38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 2-10 Kasım 2019tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi-Büyükçekmece’de düzenlenecek. 

Fuara, yurt içi ve yurt dışından 800’ün üzerinde yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımı bekleniyor. Fuarda dokuz gün süresince panel, söyleşi, şiir dinletisi ve çocuk atölyelerinden oluşan kültür etkinliklerinde ve imza günlerinde yazarlar okurlarıyla buluşacak. 

TÜYAP Kültür Fuarları Danışma Kurulu kararıyla yazar Adnan Özyalçıner 38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı “Onur Yazarı” olarak belirlendi. Fuarda, Adnan Özyalçıner’in yaşamı ve eserleri üzerine, kendisinin de katılımıyla çeşitli panel ve söyleşiler düzenlenecek. 

38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nın teması ise “Edebiyatımızda 50 Kuşağı” olarak belirlendi. İstanbul Kitap Fuarı tema kapsamında birbirinden değerli konukların ve onur yazarı Adnan Özyalçıner’in katılımıyla düzenlenecek kültür etkinliklerine ev sahipliği yapacaktır.

İstanbul Kitap Fuarı boyunca “Edebiyatımızda 50 Kuşağı” teması çerçevesinde özel etkinlikler düzenlenecektir. “Sinemamızda 50 Kuşağı” Arif Keskiner’in yönetiminde, “Tiyatromuzda 50 Kuşağı” Zeynep Oral yönetiminde, “50 Kuşağı Dergileri” Metin Celal yönetiminde, “Yayıncılıkta 50 Kuşağı” Fahri Aral yönetiminde, “Şiirimizde 50 Kuşağı” Cevat Çapan yönetiminde, “Öykücülükte 50 Kuşağı” Doğan Hızlan yönetiminde, “Edebiyatımızda 50 Kuşağı” ise Selim İleri yönetiminde düzenlenecek söyleşi ve panellerle ele alınacak. 

38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, ARTİST 2019 / 29. İstanbul Sanat Fuarı ile eş zamanlı gerçekleştirilecek. Giriş öğrenci, öğretmen, emekli ve engellilere ücretsiz. Fuar, hafta içi 10.00-19.00, hafta sonu 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Fuar 10 Kasım Pazar akşamı ise 19.00’da kapanacak. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.