7. Boğaziçi Film Festivali’nde yarışacak filmler belli oldu!

7. Boğaziçi Film Festivali’nde Altın Yunus Ödülü için yarışacak filmler belli oldu. Ulusal Uzun Metraj Yarışması için 58 film başvurdu. 9 film finale kaldı.

7. Boğaziçi Film Festivali’nde yarışacak filmler belli oldu!

7. Boğaziçi Film Festivali’nde yarışacak filmler belli oldu. 18-25 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan 7. Boğaziçi Film Festivali’nin bu yılki sloganı ‘İstanbul’un Festivali‘ olarak belirlendi.

Festivale bu yıl Ulusal Uzun Metraj Yarışması için 58 filmin başvurdu. Yapılan elemelerden sonra 9 film finale kaldı. 9 film Altın Yunus Ödülleri için yarışacak. Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda bir film 100.000 TL değerindeki Altın Yunus Ödülü‘nü kazanacak.

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması jürisinin başkanlığını Mahmut Fazıl Coşkun yapacak. Oyuncu Cemre Ebuzziya, senarist, sanat yönetmeni ve fotoğrafçı Ebru Ceylan, yazar Mustafa Çiftçi ile oyuncu Nalan Kuruçim yarışma jürisinde olacak.

Altın Yunus Ödülü için 9 film yarışacak. Bu filmler ve yönetmenleri şöyle:

Burak Çevik “Aidiyet”
Semih Kaplanoğlu “Bağlılık-Aslı”
Murat Pay “Dilsiz”
Seyid Çolak “Kapan”
Nazif Tunç “Karınca”
Olgun Özdemir “Kızım Gibi Kokuyorsun”
Eylem Kaftan “Kovan”
Cenk Ertürk “Nuh Tepesi”
Cihan Sağlam “Uzun Zaman Önce”

Bu filmlerden “Dilsiz”, “Kapan” ve “Kızım Gibi Kokuyorsun” filmleri Türkiye Prömiyerlerini, “Karınca” filmi ise Dünya Prömiyerini 7. Boğaziçi Film Festivali’nde yapacak.

7. Boğaziçi Film Festivali, bu yıl 18 – 25 Ekim 2019 tarihleri arasında düzenlenecek. Gösterimler Atlas, Beyoğlu ve Kadıköy sinemalarında yapılacak.

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.