Ahmet Ümit yeni romanından tadımlık satırları paylaştı

Yeni romanından bir paragraf paylaşan Ahmet Ümit, kitabın Nisan ayında çıkacağını müjdeledi. Ünlü yazar Ahmet Ümit, yeni romanından tadımlık satırları okurlarla paylaştı.

Ahmet Ümit yeni romanından tadımlık satırları paylaştı. Başkomser Nevzat, kullanıcı adıyla yer aldığı instagram’dan okurlarına ve takipçilerine “Nisan ayında yayınlanacak büyükler için masalımdan” notunu düşerek, ilk paylaşımını yaptı. 

Türkiye’nin polisiye alanındaki akla gelen ilk yazarlarından olan Ahmet Ümit, Başkomser Nevzat karakteriyle okurlara sesleniyor. Ahmet Ümit, sosyal medyayı iyi kullanan yazarlardan. 

Yeni romandan tadımlık 

Geçtiğimiz gün yaptığı bir paylaşımında yeni kitabından bir paragraf paylaştı. Ahmet Ümit yeni romanından tadımlık satırları okurlarına iletirken, kullandığı fotoğraf da dikkat çekti.

Ahmet Ümit yeni romanından tadımlık paylaşımı

Müze gezmeyi seven Ahmet Ümit bu paylaşımında, arkasına kanatları ve başı kırık bir tanrıça heykelini aldı. Yanına da yeni romanından tadımlık satırlarını şöyle paylaştı: “Zafer Tanrıçası kanatlarını üzerime gerdiğinde hiçbir ölümlüden korkmam ben. Buzlar Ülkesi’nden girip Kumlar Ülkesi’nden çıkar, Dağ Ülkesi’nde soluklanıp Işık Ülkesi’nde devlere sataşırım. Yeter ki Tanrıça Nike kanatlarını çekmesin benden.” Nisan ayında yayınlanacak büyükler için masalımdan.

Ahmet Ümit heykellerle fotoğraf çektirmeyi seviyor

Ölümsüz ile hasbihal

Okurları ve takipçileri ile paylaştığı anlar arasında tarihi mekanlar önemli yer tutuyor. Heykellerle fotoğraf çektirmeyi onları takipçileri ile paylaşmayı seviyor. Örneğin bu paylaşımına bakalım. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde çekmiş. Yanına da şu notu yazmış: “Bir ölümsüzle felsefe, sanat ve mimarlık üzerine hasbıhal. Günaydın hayatı anlama çabasına, günaydın hayatı güzelleştirme uğraşına, günaydın kendisinden başka kendisini kurtaramayacak insana…”

Ahmet Ümit, Berlin’de Lenin heykelinin önünde

 

Ahmet Ümit ve Lenin

Ahmet Ümit’in Berlin’e gittiğinde gezdiği German Museum of History’de Lenin heykelinin yanında çektirdiği kareyi okurları ve takipçileriyle paylaştı. Ünlü yazar bu fotoğrafın yanına şunları yazdı: “Bazı insanların iradesi tarihten daha baskındır. Efsanevi bir kişilik, efsanevi bir lider: Vladimir İliç Ulyanov Lenin…”

Ahmet Ümit Berlin-Bergama romanının anısına bu kareyi paylaştı

Berlin-Bergama romanı 

Ahmet Ümit, Berlin-Bergama adlı yeni romanını yazmaya devam ediyor. Berlin’de bulunduğu sürede Alman Tarih Müzesi’ni ziyaret etti. Sosyal medya hesabından da şu satırlarla paylaşımını yaptı: “Ve Berlin’e gelip Zafer Tanrıçası’na saygılarımızı sunmamak olmazdı. Bu kudretli tanrıça Berlin-Bergama romanı için esin verdi.”

Editör: Serdar Tunatürk

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.