Ali Özgentürk filmleri Darüşşafaka ile sinemaseverle buluşuyor

17.08.2021
A+
A-

Türk sinemasının usta yönetmenlerinden Ali Özgentürk, geçtiğimiz yıllarda 100’e yakın eserinin telif haklarını Darüşşafaka Cemiyeti’ne bağışlamıştı. O filmler şimdi sinemaseverlerle Darüşşafakalı öğrencilere katkı için youtube üzerinden buluşuyor.

Ali Özgentürk filmleri Darüşşafaka ile sinemaseverle buluşuyor. Türk sinemasının usta yönetmenlerinden Ali Özgentürk, geçtiğimiz yıllarda 100’e yakın eserinin telif haklarını Darüşşafaka Cemiyeti’ne bağışlamıştı. Ali Özgentürk’ün yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği 9 film, ağustos ayı itibariyle Darüşşafaka Cemiyeti’nin YouTube sayfasında yayımlanacak.

Youtube sayfasından izleyin katkıda bulunun

2019 yılında yaptığı anlamlı bağışla, toplam 100’e yakın eserin tüm telif haklarını Darüşşafaka Cemiyeti’ne bağışlayan Ali Özgentürk’ün yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği 9 film, Ağustos ayından Kasım ayının sonuna dek Darüşşafaka Cemiyeti’nin YouTube sayfasında yayımlanacak.

Darüşşafaka Cemiyeti, www.youtube.com/user/darussafaka1 adresi üzerinden izlenebilecek filmlerin görüntülenme sayısına göre ilave bir gelirin sahibi olacak.

Söz konusu kaynak Darüşşafaka’da eğitimlerine devam eden 1.000’e yakın öğrencinin ihtiyaçları için kullanılacak. Ağustos ayı itibariyle sanatseverlerle buluşacak filmler şöyle:

Ağustos

Beni Sev (2011) Ali Özgentürk (Yapımcı, yönetmen, senarist)

Görünmeyen (2011) Ali Özgentürk (Yönetmen, senarist)

Eylül

Yengeç Oyunu (2009) Ali Özgentürk (Yönetmen, senarist)
Kalbin Zamanı (2004) Ali Özgentürk (Yönetmen, senarist), Onur Ünlü (senarist) 2004

Ekim

Mektup (1997) Ali Özgentürk (Yönetmen)
Seni Seviyorum Rosa (1992) Işıl Özgentürk (Yönetmen, senarist) Ali Özgentürk

(Yapımcı)

Kasım

Su da Yanar (1987) Ali Özgentürk (Yönetmen), Işıl Özgentürk (Senaryo)
Bekçi (1985) Ali Özgentürk (Yönetmen), Ali Özgentürk, Işıl Özgentürk (Senaryo)

At (1981) Ali Özgentürk (Yönetmen), Işıl Özgentürk (Senaryo)

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.