Altın Portakal başvuruları başladı

Ülkemizin köklü film festivallerinden olan Antalya Altın Portakal Film Festivali için başvuruların başladığı duyuruldu. Festivale başvuruda son tarih 14 Ağustos.

Altın Portakal başvuruları başladı

Altın Portakal başvuruları başladı. Bu yıl 57’incisi düzenlenecek olan Antalya Altın Portakal Film Festivali için başvurular başladı. 
Festival, Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde 3-10 Ekim’de düzenlenecek. 

57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin başvuruları başladı.

Duyuruyu Antalya Büyükşehir Belediyesi yaptı. Açıklamaya göre, festivalde Ulusal Uzun Metraj, Belgesel ve Kısa Film dallarındaki yarışmaların yanı sıra Antalya Film Forum ve Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması düzenlenecek.  Toplam 1 milyon 370 bin lira ödül dağıtılacak.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, salgın önlemleri kapsamında festivalde açık hava gösterimlerine ağırlık verileceğini bildirdi.

Festival konukları ile izleyicilerin güvenliğinin sağlanması için geniş önlemler alınacağını belirten Böcek, “Festivale, öncesinde Türkiye’de halka açık ticari veya özel gösterimi yapılmamış ve yurt içinde bir festivale katılmamış Türkiye yapımı filmler katılabilecek. Festivalin web sitesinden yapılacak başvurular için son tarih 14 Ağustos saat 18.00 olarak belirlendi” dedi. 

Böcek, festivali takip eden 150 öğrencinin katıldığı Altın Portakal Sinema Okulu ve Türk sinemasına destek amacıyla düzenlenen Antalya Film Forum’un da bu yıl online düzenleneceğini kaydetti.

Antalya Film Forum’a başvurular ise daha sonra açıklanacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.