Arzum Onan heykel sergisi Ankara’da

Ünlü oyuncu ve eski model Arzum Onan, heykelleriyle sanat dünyasında yer alıyor. Arzum Onan’ın 22 eserinden oluşan ‘Kadın’ adlı kişisel sergisi Ankara’da açıldı.

Arzum Onan heykel sergisi Ankara’da

Arzum Onan heykel sergisi Ankara’da sanat severlerle buluşuyor. Oyuncu ve eski model Arzum Onan, şimdi de heykelleriyle sanat severlerin karşısına çıkıyor. Sanatçı ‘heykeltıraş’ sıfatı ile sanat dünyasının içinde yer almaya başladı.

Arzum Onan’ın heykellerinden oluşan “Kadın” adlı sergi Ankara’da CerModern Sanat Galerisi’nde açıldı. Sergide 22 kadın heykeli yer alıyor.

‘Bütün kadınlar güçlüdür’ başlığı ile hazırlanan sergi, Arzum Onan’ın ikinci kişisel sergisi olma özelliğini taşıyor. Sanatçı bu sergiyle hayatın her alanında daha çok kadın sesine gereksinim duyulduğunu ifade etmeye çalışıyor.

‘Kadın’ adlı sergide Arzum Onan’ın ahşap, bronz, metal, mermer ve camdan yapılmış 22 eseri yer alıyor. Serginin ilk etabı geçtiğimiz ekim ayında İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tophane-i Amire Kültür Sanat Merkezi’nde sanat severlerle buluşmuştu.

Kadın adlı sergi şimdi de Ankara CerModern Sanat Galerisi’nde açıldı. Arzum Onan, olabildiğince içselleştirdiği, tanıklık ettiği ya da etmediği kadınların hayatlarına sergisinde yer vermeyi amaçladığını söyledi.

Arzum Onan heykel sergisinde kadına dair farklı bakış açıları yer alıyor.

Arzum Onan, çocuk gelinlere de üreten ve evinin sorumluluğunu üstlenen Anadolu kadınına da sergisindeki eserleriyle yer verdiğini söyledi. Sanatçı, sadece bu kadınların değil aynı zamanda şehirli, okumuş, çeşitli acılar ya da sıkışmış duygularla baş etmeye çalışan soyut anlatımlarla ifade ettiği kadınları da sergisine taşıdığını anlattı. 

Arzum Onan, çoğunluğu bronzdan olan heykelleri arasında ahşap, mermer, ilk defa bu sergide kullandığı cam heykeller, kaynak işler ve metalden yaptığı çalışmalar da olduğunu belirtti.

Arzum Onan, heykel yapmaya hobi olarak başladığını belirtti. Sanatçı, zamanla bunun kendisi için bir yaşam biçimine dönüştüğünü söyledi. 

Arzum Onan’ın ‘Kadın’ adlı sergi, 28 Nisan 2019 tarihine kadar görülebilir. 

ETİKETLER:
Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.