Askıda bilet var

Üniversite öğrencileri Biletix’in ‘askıda bilet’ uygulaması ile ücretsiz olarak etkinliklerden faydalanabiliyor.

Askıda bilet var

Askıda bilet var, kampanyası ile üniversite öğrencileri etkinliklere ücretsiz katılabilecek. Biletix tarafından başlatılan sosyal sorumluluk uygulamasıyla üniversite öğrencileri konser, tiyatro, kurs, workshop ve spor gibi birçok sayıda etkinliğe hiçbir bedel ödemeden katılabilecek.

Projeye destek vermek isteyenler, Biletix’ten bilet alırken işlem sırasında fazladan bir bilet alıyor ve askıda bırakıyor. Bu biletler de üniversite öğrencileri ile buluşuyor. Üniversiteli gençlerin aktivitelere daha çok katılmalarına destek verecek iş birliği binlerce öğrenciye ulaşmayı amaçlıyor.

Biletix, eski bir gelenek olan “askıda ekmek” uygulamasından ilham alınarak kurgulanan ‘’Askıda Ne Var’’ ile bir araya gelerek üniversite öğrencilerine destek veriyor.

Biletix, 2012 yılında kurulan ve üniversite öğrencilerine yemek, kıyafet, kitap, yurt dışı staj gibi birçok ürün ve hizmetlerin ücretsiz sunulmasını sağlayan ’’Askıda Ne Var’’ ile bir araya gelerek üniversite öğrencilerine destek veriyor.

Üniversiteli gençlerin konser, tiyatro, kurs, workshop ve spor gibi birçok sayıda etkinliğe katılarak kendilerini geliştirebilme fırsatını sunan proje 7’den 70’e herkesi bu paylaşımın bir parçası olmaya çağırıyor.

Projeye destek vermek isteyenlerin yapması gereken tek şey ise Biletix’ten bilet alırken işlem sırasında fazladan bir bilet alarak askıya bırakmak. Askıya bırakılan biletler üniversite öğrencileri ile buluşuyor. Üniversiteli gençlerin aktivitelere daha çok katılmalarına destek verecek iş birliği binlerce öğrenciye ulaşmayı amaçlıyor.

Biletix CEO’su Kemal Erdine, “Geleceğimiz olan öğrencileri sanat ve sanatçıyla buluşturmak bu sektördeki her kurumun sosyal sorumluluğudur. Biz bu bağlamda Oğuzhan Bey ile kol kola girerek öncülük yapmaktan gurur duyuyoruz.” dedi.

Askıda Ne Var kurucusu Oğuzhan Canım ise bu iş birliği için, “Öğrencilerin üniversite hayatında kendilerini geliştirmelerine, kültür ve sanatla buluşmalarına Biletix ile birlikte destek olduğumuz için çok mutluyuz.” sözlerini aktardı.

Üniversite öğrencilerine destek olmak isteyen herkes askıya bir bilet bırakarak bu gönüllü hareketin bir parçası olabilir. Daha fazla bilgi ve destek için www.biletix.com adresine uğramayı unutmayın.

Editör: Pelin Çite

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.