Ay Carmela oyununun konusu

03.01.2022
A+
A-

İBB Şehir Tiyatroları tarafından seyirciyle buluşturulan Ay Carmela oyunun konusunu merak edenler için kısa bir haber hazırladık.

Ay Carmela oyununun konusu

Ay Carmela oyunun konusu tiyatroseverler tarafından merak ediliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları tarafından sergilenen Ay Carmela oyunu ile ilgili henüz izlemeyenler için kısa bilge verelim. 

Ay Carmela oyunu, İBB Şehir Tiyatroları Üsküdar Msahipzade Celal Sahnesi’nde 5-8 Ocak tarihleri arasında seyirciyle buluşacak. 

Ay Carmela oyununun konusu şöyle:

İspanya’da Milliyetçiler ve Cumhuriyetçiler arasında geçen iç savaş dönemini anlatan oyunda, iki varyete oyuncusu Carmela ve Paulino, Franco önderliğindeki Milliyetçiler tarafından rehin alınır. Belçite şehrinin işgalini kutlayan Milliyetçiler tarafından istemedikleri bir gösteriye zorlanırlar.

Bu zorlamanın sonucunda içinde bulundukları savaşı, “gösteri yapılmalı mı, yapılmamalı mı?“ sorusuyla sanatı ve sanatçıyı sorgulamaları, işleri gereği güldürmeyi, eğlendirmeyi hedefleyen bu iki oyuncunun isyanları, gelgitleri, kayıpları anlatılır.

Jose Sanchis Sinisterra’nın yazdığı, Yalçın Baykul’un çevirdiği, Naşit Özcan’ın yönettiği oyunda, Ada Alize Ertem, Çağatay Palabıyık, Erkan Akkoyunlu rol alıyor.

Oyun, 5-8 Ocak 2022 tarihleri arasında Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi’nde.

ETİKETLER:
Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.