Babil dizisinde Kuyucaklı Yusuf kitabı

Star TV’nin ilgi çeken dizisi Babil, 7’inci bölüm tanıtımında Türk edebiyatının kült romanlarından Kuyucaklı Yusuf yer alıyor. Halit Ergenç’in başrollerinde oynadığı filmdeki bu sahne edebiyat severlerin dikkatini çekiyor.

Babil dizisinde Kuyucaklı Yusuf kitabı

Babil dizisinde Kuyucaklı Yusuf kitabı ile gönül alma sahnesi tanıtım fragmanında kullanıldı. Edebiyat severlerin dikkatini çeken bu sahne, Babil dizisinin 7’inci bölümünün tanıtımında kullanıldı. 

Sabahattin Ali’nin ünlü romanı Kuyucaklı Yusuf, Babil dizisinin tanıtım fragmanında kullanıldı. Star TV’de yayınlanan Babil’in 7. bölümündeki Kuyucaklı Yusuf kitabının yer aldığı sahne edebiyat severlerin dikkatini çekti. 

O sahnede İrfan (Halit Ergenç) özür dilemek için Ayşe’ye (Aslı Enver) Sabahattin Ali’nin Kuyucaklı Yusuf adlı romanını hediye etmek ister. Eski basım Kuyucaklı Yusuf, ekranda uzun süreyle kalıyor. 

Televizyon dizilerindeki kitap ve edebiyata dair sahneler, göndermeler ve konuşmalar izleyenlerin beğenisiyle karşılaşıyor. Yapımcılar, edebiyat severlerin diziye olan ilgisini artırmak ya da çekmek için zaman zaman bu tür detayları kullanıyorlar. 

Ayşe’ye özür dilemek için Kuyucaklı Yusuf kitabını hediye eden İrfan, özrünün kabul edildiğini öğrenince mutlu olur. Eskiden her şeyi topladığını ancak oğlu Deniz’in hastalığı ile her şeyin manasını yitirdiğini söyleyen İrfan için Ayşe, tüm bu karmaşa içinde, yüzünü güldüren tek şeydir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.