Bayan Kostak ve Kuzgun tiyatroya Edgar Allan Poe’nun şiirinden

28.01.2020
A+
A-

Dünyaca ünlü Amerikalı şair ve yazar Edgan Allan Poe’nun şiirinden ilhamla ortaya çıkan Bayan Kostak ve Kuzgun adlı oyun tiyatro severleri bekliyor. 6 yaş üstü tüm tiyatroseverlere hitap eden oyun müzik, dans ve şiiri bir arada seyirciye sunuyor.

Bayan Kostak ve Kuzgun tiyatroya Edgar Allan Poe’nun şiirinden çıkıp geldi. Edgar Allan Poe’nun “Kuzgun” şiirinden ilhamla sahneye gelen Bayan Kostak ve Kuzgun adlı oyun, 6 yaş üstü herkese hitap ediyor.

Kronotop, Amerikan edebiyatının yapı taşlarından biri olan “Kuzgun” şiirinden hareketle tasarladığı bu oyunda çocukların farklı olanın estetiğiyle buluşmasını hedefliyor.

Yeni kitabını bir türlü bitiremeyen Bayan Kostak bir gün kütüphaneden döndükten sonra evine davetsiz gelen bir kuzgun ile karşı karşıya kalır. Acaba bu esrarengiz kuş Bayan Kostak’ın evinde kendine nasıl bir yer bulacaktır?

Bir yarasa, iki örümcek, bir fikir kuyusu hatta bir kitap kurdu! İşte Bayan Kostak’ın dostları ve onun tuhaf dünyası!

Müzik, dans ve şiirin iç içe geçtiği oyun 6 yaş üstü her yaştan seyirciye hitap etmektedir.

Cemre Buğra Ün, Özgür Doğa Görürgöz oyunda rol alıyor.

Bayan Kostak ve Kuzgun oyunun künyesi

Oyun süresi: 45 dk
Metin ve Konsept: Cemre Buğra Ün, Ülkü Şahin
Yönetmen: Ülkü Şahin
Müzik: Çelik Kasapoğlu
Koreografi ve Hareket Düzeni: Pınar Akyüz
Kukla tasarımı ve uygulama: Anna Karayorgi
Işık Tasarımı: Ersin Yaşar
Dekor: Cemre Buğra Ün
Kostüm ve Makyaj: Ülkü Şahin
Oynayanlar: Cemre Buğra Ün, Özgür Doğa Görürgöz

1809-1849 yılları arasında yaşayan ünlü yazar Edgar Allan Poe, yazdıklarıyla dedektiflik öykülerine, gotik estetiğe, günümüzün popüler korku edebiyatı ve sinemasına ilham kaynağı olmuştur. Tüm dünyada Edgar Allan Poe’nun dünyası yetişkinlere olduğu kadar çocuklara da hitap etmekte, çocuklar için Poe’nun öyküleri uyarlanmakta ve çeşitli yaş gruplarına ulaşmaktadır.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.