Beklenmedik Karşılaşma sergisi Okan Üniversitesi’nde

Beklenmedik Karşılaşma sergisi Okan Üniversitesi’nde

İstanbul Okan Üniversitesi Bekir Okan Sanat Kültür ve Kongre Merkezi ilk sergisine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 17 Eylül 2018 tarihinde açılan “Beklenmedik Karşılaşma” sergisi çağdaş sanat alanındaki 14 önemli sanatçıyı bir araya getiriyor. Sergide yer alan eserler, sanatçılar tarafından tesadüfi olarak seçildi ve daha sonra, birbirleriyle ilişkili biçimsel yapıları ve içerikleri doğrultusunda galeri mekanında yan yana getirildi.

“Beklenmedik Karşılaşma”, birbirinden oldukça farklı sanatçı pratikleri arasında ilişkiler kurarak, beklenmedik ve yabancı bir karşılaşmanın nasıl kolaylıkla tanıdık ve dostane bir hale dönüştürülebileceğini gösteriyor.

Berna Karaçalı, Can Aytekin, Çağrı Saray, Elif Çelebi, Erkan Özdilek, Hakan Onur, Hüsamettin Koçan, Rüçhan Şahinoğlu, Jochen Proehl, Kerim Kılıçarslan, Mürteza Fidan, Neşe Baydar, Yusuf Taktak ve Zafer Mintaş’ın eserlerinin görülebileceği “Beklenmedik Karşılaşma” 30 Kasım 2018 tarihine kadar ziyaret edilebilir.

Adres: Tepeören Mah. Ballıca Yolu Cad. İstanbul Okan Üniversitesi – Tuzla

Bekir Okan Sanat, Kültür ve Kongre Merkezi hakkında:

1550 kişilik çok amaçlı bir konferans salonuna, 4 katlı bir kütüphaneye ve sergi salonuna, fuaye ve kokteyl alanlarına ev sahipliği yapan Bekir Okan Sanat, Kültür ve Kongre Merkezi İstanbul’un en büyük ikinci sanat merkezi olarak hizmet veriyor. Merkez, İstanbul Okan Üniversitesi etkinliklerinin yanı sıra kongre, tiyatro, konser gibi organizasyonlar için de dışarıdan kullanıma açık.

Editör: Serdar Tunatürk

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.