Beni Kör Kuyularda roman kapağı Nuri Bilge Ceylan’dan

Hasan Ali Toptaş’ın yeni romanı Beni Kör Kuyalarda çıktı. Kitabın kapağında ünlü yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın ödüllü filmi Ahlat Ağacı’nda bir kare yer aldı.

Beni Kör Kuyularda roman kapağı Nuri Bilge Ceylan’dan… Hasan Ali Toptaş Beni Kör Kuyularda romanı ile okurlarıyla buluşuyor. Beni Kör Kuyularda romanı Everest Yayınları etiketiyle çıktı. 

Beni Kör Kuyularda romanının kapağında Nuri Bilge Ceylan imzası var. Ünlü yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın son filmi Ahlat Ağacı ‘ndan alınan bir kare kitap kapağında kullanıldı. 

Ahlat Ağacı filmindeki kuyunun fotoğrafı Beni Kör Kuyularda romanına kapak oldu. 

Hasan Ali Toptaş’ın bir önceki romanı Kuşlar Yasına Gider’in kapağındaki fotoğraf da Nuri Bilge Ceylan’a aitti. Nuri Bilge Ceylan’ın çektiği bir fotoğraf karesiydi o. Bu kez Nuri Bilge Ceylan’ın Ahlat Ağacı filminden bir kare alınarak Beni Kör Kuyalarda romanı kapağında kullanıldı. 

Hasan Ali Toptaş’ın son romanı Beni Kör Kuyalarda 240 sayfaya sahip. 

Beni Kör Kuyularda romanı neyi anlatıyor

Beni Kör Kuyalarda romanı ile ilgili tanıtım bülteninden okuyalım:

Beni Kör Kuyularda “bütün mümkünlerin kıyısında”n tam da oradan konuşuyor. İnsanlardaki seyir merakı, bu merakın doğurduğu acımasızlık, habire dönen karanlık bir çark, çarkın öğüttüğü insanlar, yarım kalmış sevdalar ve parçalanmış hikâyeler…

Beri yandan, roman boyunca iki soru peşimizi bırakmıyor: Hakikaten gittiler mi? Gittilerse nereye gittiler?

Beni Kör Kuyularda, Kuşlar Yasına Gider’den sonra “HAT edebiyatı”na yeni, taptaze bir kan.

“Dünyanın renkleri değişti onlar ilerledikçe, dünyanın sesleri, sessiz-likleri değişti, şekilleri sonra, kapıları, kapılarından girip çıkanları değişti, gülenleri, ağlayanları, yürüyenleri değişti, ağaçları, çimenleri, yaprakları değişti, güzellikleri, çirkin-likleri değişti, hatta bütün bunlarla ve daha başka şeylerle birlikte mesafeleri, boşlukları ve bu mesafelerle bu boşluk-larda gezinen kokuları da değişti.”

“Sadece Hasan Ali Toptaş okumak için bile Türkçe öğrenmeye değer.”
-Frankfurter Allgemeine Zeitung

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.