Berkcan Okar afişleri dünya çapında ödüllendirildi

ABD’de düzenlenen dünyanın en prestijli yarışmasında Türk grafik tasarımcısı Berkcan Okar üç ödül birden kazandı. Okar’ın üç afişi ödülle döndü.

Berkcan Okar afişleri dünya çapında ödüllendirildi

Berkcan Okar afişleri dünya çapında ödüllendirildi. Dünyanın en prestijli tasarım yarışmalarından olan International Design Awards (IDA) / Uluslararası Tasarım Ödülleri’nde, Türk grafik tasarımcısı Berkcan Okar’a üç ödüle birden layık görüldü. Berkcan Okar tasarladığı afişlerle grafik tasarım dalı, basılı/afiş kategorisinde farklı işlerle altın, gümüş, bronz ve iki tane mansiyon ödülü kazandı.

52 ülkeden 1000’den fazla işin yer aldığı International Design Awards (IDA) / Uluslararası Tasarım Ödülleri Los Angeles’ta düzenlendi. 10’uncusu bu yıl düzenlenen IDA’da grafik tasarım, moda tasarım, mimarlık, ürün tasarımı gibi kategorilerdeki işler değerlendirildi.

ÜÇ AFİŞE ÖDÜL

“Bitmiş Aşklar Müzesi” filminin afişi birinicilik (Altın), “Beginner” filminin afişi ikincilik (Gümüş), “Zer” filminin afişi ise üçüncülük (Bronz) ödüllerini kazandı.

Los Angeles’ta bu yıl 10. kez düzenlenen dünyanın en prestijli tasarım yarışmalarından olan ve 52 ülkeden 1000’den fazla işin yer aldığı International Design Awards (IDA) / Uluslararası Tasarım Ödülleri’nde, Türk grafik tasarımcısı Berkcan Okar’a üç ödüle birden layık görüldü.

Editör: Pelin Çite

 

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.