Beşiktaş’taki sanatçılar ‘Buluşmalar’ sergisinde buluştular

Beşiktaş Belediyesi, Beşiktaş’taki sanatçıları, sanatseverleri ve koleksiyonerleri bir araya getirdiği “Buluşmalar” sergisini açtı.

Beşiktaş’taki sanatçılar ‘Buluşmalar’ sergisinde buluştular. Beşiktaş Belediyesi, Beşiktaş’taki sanatçıları, sanatseverleri ve koleksiyonerleri bir araya getirdiği “Buluşmalar” sergisini açtı. Mustafa Kemal Merkezi Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi’nde gerçekleşen açılışı Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat gerçekleştirdi.
 
Beşiktaş Belediyesi, BELTAŞ A.Ş. iş birliğiyle kültür-sanat etkinliklerinin sınırlandırılmak zorunda kaldığı pandemi koşullarında Beşiktaş’taki sanatçıları ‘Buluşmalar’ sergisinde bir araya getirdi. Mustafa Kemal Merkezi(MKM)’nde Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat tarafından açılışı gerçekleştirilen sergide, 32 sanatçının toplam 100 eseri sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
 
Sanatın ve sanatçının yanındayız 
 
Açılışta bir konuşma yapan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Beşiktaş Belediyesi olarak pandemi sürecinde de kültür sanat etkinliklerine ara vermediklerini, sanatı ve sanatçıları her zaman destekleyeceklerini belirterek şunları ifade etti.


 
“Dijitalde bu etkinlikleri sürdürdük. Online yayınlarımız oldu ve milli bayramlarımızı dijitalden kutladık. İlk pandemi süreci hafiflemeye başladığında parklarımızda “Beşiktaş İyileşecek” etkinlikleri başlattık. Beşiktaşlı komşularımızı tiyatro ve müzikle buluşturduk. Buradaki amacımızda sanatı ve sanatçıyı görünür kılarak sanatın iyileştirici gücünden faydalanmaktı. Sürecin tamamında hem dijitalleşip hem uygun alanları da vatandaşımızın hizmetine açarak onları sanatla buluşturduk. Umarım bu yıl tüm olumsuzlukların ortadan kalktığı bir yıl olur.” Akpolat, sergide emeği geçenlere teşekkür ederek sözlerini bitirdi.
 
Sanat eserlerinin görünür olması önemli 

Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi Koordinatörü Murat Demirkol sergide 32 sanatçının toplamda 100 eserinin yer aldığını belirterek, “Serginin en önemli özelliği; Beşiktaş Belediyesi ve Başkan Rıza Akpolat’ın destekleriyle Beşiktaş’ta yaşayan sanatçıların bu sergiye katılması. Özellikle bu dönemde sanat eserlerinin görünür olması çok önemli.” dedi.

Beşiktaş Belediyesi sanatçıları biraraya getirdi

Sergi fikrini Beşiktaş Belediyesi yetkilileriyle paylaşan Ressam Başak Avcı duygularını şu şekilde dile getirdi.
“Beşiktaş Belediyesi bize destek olarak biz sanatçıları buluşturdu. Bu dönemde eserlerimizin görünürlüğü açısından büyük sıkıntılar yaşadık. Her şeyi birazcık daha pozitif bir şeye dönüştürmek adına bu sergiyi oluşturduk. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın liderliğinde gerçekleştirilen bu sergiden dolayı çok mutluyuz.”
 
Buluşmalar sergisi 28 Şubat 2021 tarihine kadar hafta içi her gün MKM Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi’nde ziyarete açık olacak.

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.