Beyaz Martı Edebiyat Onur Ödülü Ahmet Ümit’e

8. Sarıyer Edebiyat Günleri kapsamında düzenlenen Beyaz Martı Edebiyat Onur Ödülü bu yıl Ahmet Ümit’in oldu. Ödül, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından Ahmet Ümit’e takdim edildi.

Beyaz Martı Edebiyat Onur Ödülü Ahmet Ümit’e verildi. Ödül töreninde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sahnedeydi. 8. Sarıyer Edebiyat Günleri’nin kapanış gününde Beyaz Martı Edebiyat Onur Ödülü ile birlikte etkinliğin “Onur Konuğu Ödülü” Hıfzı Topuz’a takdim edildi. 

Sarıyer Belediyesi tarafından düzenlenen 8. Sarıyer Edebiyat Günleri tamamlandı. Okur yazar buluşmaları, söyleşiler, imza günleri, konserler, Şiir Teknesi ve sergilerle Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı’nda kültür sanat buluşması gerçekleştirildi. 

Sarıyer Edebiyat Günleri ile özdeşleşen “Beyaz Martı Edebiyat Onur Ödülü” sahibini buldu. İlki 2014 yılında verilen ödül bu güne dek Yaşar Kemal, Zülfü Livaneli, Vedat Türkali, Murathan Mungan ve İnci Aral’a sunuldu.

 

Beyaz Martı Edebiyat Onur Ödülü’nü Kemal Kılıçdaroğlu Ahmet Ümit’e takdim etti.

Beyaz Martı Edebiyat Onur Ödülü bu yıl polisiye edebiyatın önde gelen yazarlarından Ahmet Ümit’in oldu.

Usta gazeteci – yazar Hıfzı Topuz ise Sarıyer Edebiyat Günleri’nin ‘onur konuğu’ olarak bu yıl ilk kez verilen onur ödülünün sahibi oldu.

8. Sarıyer Edebiyat Günleri’nin kapanış gününe CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da sürpriz yaparak katıldı. Ahmet Ümit ve Hıfzı Topuz’a ödüllerini Kemal Kılıçdaroğlu takdim etti. 

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.