Beyoğlu’nda Alkazar Sineması yeniden kapılarını açtı

16.11.2021
A+
A-

Tarihi Beyoğlu Alkazar Sineması restorasyonun ardından kapılarını yeniden sinemaseverlere açtı.

Beyoğlu’nda Alkazar Sineması yeniden kapılarını açtı. Alkazar Sineması 5 yıllık restorasyon sürecinin ardından sinemaseverlerle buluştu.

Alkazar Sineması’nın açılışını Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan’ın da aralarında olduğu katılımcılar yaptı. Açılışta Refik Anadol’un Alkazar Dreams adlı eserleri sergilendi.

Açılış töreninde konuşan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Demircan, “Alkazar Sineması tarihi bir mekan. Birkaç nesil için sinema deyince Alkazar Sineması’na gelmeyi hatırlıyor. İnsanlarımız o anılarını ve hatıralarını burada yeniden yaşayacakları için çok mutluyuz.

Sonuçta Kültür ve Turizm Bakanlığının en önemli hedefi tarihi mekanları restore etmek ve kullanarak onları korumaktır. Burada da bir tarihi mekan restore edildi. Ama en önemlisi yine bu tarihi yapı kültür ve sanatla iç içe bir şekilde yaşayacak. Bu yapı 10 senedir kullanılmaz halde. Son derece mutluyuz. Elbette daha yapılacak çok işimiz var. Emeği geçen herkesi takdir ve teşekkür ediyorum” dedi.

ETİKETLER:
Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.