Bilimkurgu sevenlere Ian Tregillis romanı Mekanik

Bilimkurgu sevenlere Ian Tregillis romanı Mekanik raflarda yerini aldı. Ian Tregillis, bilimkurgu dünyasının parlayan yıldızı olarak nitelendiriliyor.

Tregillis’in, romanı “Mekanik” April Yayıncılık tarafından okurlarla buluşturuluyor. “Mekanik”, Ian Tregillis’in Türkçedeki ilk romanı.

Mekanit adlı roman Amazon Yılın Kitapları Seçkisi’ne girdi. Barnes & Noble En İyi Bilimkurgu Seçkisi ve WaterStones En İyi Fantastik Bilimkurgu Seçkisi’nde yerini aldı.

Mekanik adlı roman, ‘spekülatif kurmacının’ keyifli bir örneği olarak adlandırılıyor. Doğaya, inanca ve özgür iradeye dair bir roman… Spinoza’nın, büyük matematikçi Huygens’in satır aralarında gezindiği, zaman zaman Asimov’u andıran tarzıyla Ian Tregillis önümüzdeki yıllarda ülkemizde adını sık sık duyacağımız yazarlar arasında yerini alacağa benziyor.

Romanın çevirisini Algan Sezgintüredi yaptı. 

ETİKETLER: ,
Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.