Bizi Hatırla ile Çağan Irmak yine ağlatacak

Çağan Irmak’ın yeni filmi Bizi Hatırla, baba oğul ilişkisini beyaz perdeye getiriyor. Film 23 Kasım’da vizyona giriyor.

Bizi Hatırla ile Çağan Irmak yine ağlatacak. Türk sinemasının yakın tarihine imzasını atan yönetmenlerden Çağan Irmak, Bizi Hatırla adlı filmi ile yeniden seyircinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Babam ve Oğlum, Unutursam Fısılda, Issız Adam, Dedemin İnsanları, Nadide Hayat, Tamam Mıyız, Benim Adım Feridun, Ulak, Mustafa, Karanlıktakiler, Kabuslar Evi, Bana Şans Dile Çağan Irmak’ın filmlerinden… Son dönemlerde aile ilişkilerini öne çıkaran yapıtlara imza attı. 

Babam ve Oğlum, Unutursam Fısılda, Dedemin İnsanları özellikle aile bireyleri arasındaki ilişkilerle öne çıkan filmler oldu. Filmlerin dramatik yapısı izleyenleri sık sık ağlattı. 

Çağan Irmak’ın merakla beklenen yeni sinema filmi “Bizi Hatırla” 23 Kasım 2018 tarihinde vizyona girecek. Film baba oğul ilişkisini merkezine alıyor. Filmin senaryosu da Çağan Irmak’a ait. 

Filmin yapımcısı Avşar Film. Bizi Hatırla filminin başrollerinde Altan Erkekli, Tolga Tekin, Özge Özberk, Binnur Kaya ve Sumru Yavrucukyer alıyor.

Film ekibi senaryo okuması sırasında

Bizi Hatırla filmi konusu

Kaan (Tolga Tekin) binbir emek ve zorlukla çalışma hayatında yükselmiş, başarılı bir iş kariyerine sahip olmuştur. Eşi, iki çocuğu ve işiyle ilgilenirken, bir sahil şehrinde yaşayan babası Eşref’i (Altan Erkekli) ise biraz ihmal etmiştir. Ancak günün birinde babasının geçirdiği rahatsızlık, onu babasının yanına gitmeye zorlar, ancak yoğun işlerinden ötürü babasını İstanbul’a, evine getirmeyi tercih eder. Son derece iyi niyetli ve iyi kalpli bir insan olan Eşref bey, burada yük olduğunu hissedince geri dönmek ister. İçinde bulundukları güç durumla beraber birbirlerine ne kadar yabancılaştıklarını göreceklerdir. Bu durum Kaan için zor kararlar almayı ve sıkı bir vicdan muhasebesini gerektirecektir.

Editör: Serdar Tunatürk

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.