Black Panther filminin unutulmaz oyuncusu Chadwick Boseman hayatını kaybetti

Black Panther filmindeki rolüyle hafızalara kazınan 44 yaşındaki oyuncu Chadwick Boseman kansere yenik düştü. Chadwick Boseman vefat haberi ile sinema dünyası derin bir üzüntü yaşıyor.

Black Panther filminin unutulmaz oyuncusu Chadwick Boseman hayatını kaybetti. 2018 yılında 3 dalda Oscar ödülü kazanan Black Panther filminde Kral T’Challa rolüyle hafızalara kazınan Chadwick Boseman ölüm haberi ile sinema dünyasını sarstı. 

43 yaşındaki oyuncu 2016 yılından beri kanser tedavisi görüyordu. Chadwick Boseman’ın ölüm habere sosyal medya hesabından verildi. Boseman’a ait sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Boseman’ın ölümünü duyurmanın büyük acısı içindeyiz. Black Panther filmindeki Kral T’Challa’yı canlandırması hayatının onuruydu.”denildi. 

Kral T’Challa rolüyle hafızalara kazındı

Sinemalara girdiği 2018 yılında gişe rekorları kıran filmde aldığı Kral T’Challa rolüyle hafızalara kazınan Chadwick Boseman’a ilk olarak 2016 yılında kanser teşhisi konulduğu ve 4 yıldır tedavi gördüğü belirtildi.

Boseman’a ait sosyal medya hesabından ölümüne dair yapılan yazılı açıklamada, “Boseman’ın ölümünü bildiriyor olmaktan büyük acı duymaktayız. Black Panther filmindeki Kral T’Challa’yı canlandırması hayatının onuruydu.” ifadelerine yer verildi.

Kanser ileri seviyeye ulaşmıştı

Yapımcı Nicki Fioravante, Los Angeles’te yaşayan Boseman’ın hastalığının bir süredir 4. seviyeye ulaştığını ve son anlarını ailesiyle beraber geçirdiği belirtti.

Marvel Sinema Evreni’ne giriş yapan “Black Panther” filmi, Wakanda Kralı babasının ölümünden sonra tahta geçmek ve kral olarak gerçek yerini almak üzere Afrika’daki yuvasına dönen Kara Panther’in hikayesini beyaz perdeye taşımıştı.

Joe Robert Cole ve Ryan Coogler’in yazdığı hikayeye göre ihanet ve tehlikeyle karşı karşıya kalan genç kral, düşmanlarını yenmek ve halkının güvenliğini sağlamak için müttefiklerini bir araya getirip, Kara Panther’in bütün gücünü açığa çıkarmalıdır.

Black Panther filmi, 2019’daki Oscar ödüllerinde “En İyi Özgün Müzik”, “En İyi Kostüm Tasarımı” ve “En İyi Yapım Tasarımı” dallarında ilk sıraya girmiş ve törenin en çok ödül kazanan yapımlarından oldu.

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.