Bodrum Türk Filmleri Haftası dokuz yaşında

Bodrum Türk Filmleri Haftası dokuz yaşında

Bodrum Türk Filmleri Haftası dokuz yaşında. Türk filmlerini Bodrum ve Yunanistan’ın Kos (İstanköy) Adası’nda buluşturan “Bodrum Türk Filmleri Haftası”, bu yıl 19-27 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. 

Bodrum Türk Filmleri Haftası bu yıl dokuzuncu yaşını kutlayacak. 

Bodrum Türk Filmleri Haftası, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Sinema Genel Müdürlüğü destekleri ile Bodrum Sinema ve Kültür Derneği, Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği (SİSAY) ile Magazin Gazetecileri Derneği (MGD) tarafından düzenleniyor.

9. Bodrum Türk Filmleri Haftası 19-27 Eylül 2019 tarihleri arasında düzenlenecek.

Filmler Bodrum Kalesi, Oasis Cinemarine Sinemaları, İskele Meydanı, Mumcular Köy Meydanı ve Kos Orpheus sinemalarında seyirciyle buluşacak. 

Bodrum ve Kos’ta eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek olan etkinlikler çerçevesinde yılın gişe başarısı elde etmiş filmler gösterilecek. Gösterim sonrasında sanatçı ve yönetmenlerinin de katılımı ile Bodrum Kalesi’nde söyleşi gerçekleştirilecek. 

9. Bodrum Türk Filmleri Haftası’nda Türk sinemasına emek veren birbirinden değerli sanatçı ve yönetmenlere Emek Ödülleri de takdim edilecek.

Bundan 9 yıl önce sinemaseverleri yönetmen, oyuncu, yazar ve yapımcılarla bir araya getirmenin yanı sıra, Türk sinemasının son dönem filmlerini sinema işletmecileri ile buluşturan Bodrum Türk Filmleri Haftası, geçtiğimiz 9 yıl içerisinde daha da gelişerek sinema sektörünün heyecanla beklediği özel bir buluşmaya döndü.

Bodrum Türk Filmleri Haftası’nda her yıl olduğu gibi her gün farklı bir filmin galası yapılacak. 50’ye yakın filmin tanıtımları ile yönetmen ve oyuncuların katılımıyla söyleşiler gerçekleşecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.