Bu festival klasik müzik tutkunlarına

Avrupa’nın ünlü toplulukları 7. İstanbul Opus Amadeus Oda Müziği Festivali’nde İstanbullular ile buluşmaya devam ediyor.

Bu festival klasik müzik tutkunlarına

Bu festival klasik müzik tutkunlarına yönelik… Avrupa’nın ünlü toplulukları 7. İstanbul Opus Amadeus Oda Müziği Festivali’nde İstanbullular ile buluşmaya devam ediyor. 26 Mart’a kadar sürecek olan 7. İstanbul Opus Amadeus Oda Müziği Festivali, Şubat ayında iki konsere daha ev sahipliği yapıyor.

“Ombre et Soleil” başarılı Fransız, Türk ve Alman sanatçılardan oluşan erken dönem müzik topluluğu. 16. yüzyılda tüm Avrupa’da büyük beğeniyle dinlenen Fransız chanson’ları ve bu türden etkilenen İtalyan canzone’lerinden oluşan program “Ombre et Soleil” topluluğunu 26 Şubat’ta Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde sanat severlerle buluşturacak. 

Hollanda’nın en sevilen topluluklarından La Sfera Armoniosa Hollandalı ünlü soprano Johannette Zomer ile geç rönesans, erken barok ve barok dönem bestecileri Monteverdi, Valerius, Strozzi, Kapsberger, Ortiz, Dowland, Vitali, Lambert, De Visee ve Huygens’in eserlerini yorumlayacak. Topluluk 28 Şubat’ta Kadıköy Belediyesi Yeldeğirmeni Sanat’ta oda müziği tutkunlarının karşısına çıkacak.

7. Opus Amadeus Oda Müziği Festivali, Artisan Organizasyon tarafından düzenleniyor. Festivalin sanat yönetmenliğini Mehmet Mestçi yapıyor. 7. Opus Amadeus Oda Müziği Festivali’nin detaylarını www.opusamadeus.com adresinden görebilirsiniz. Biletleri ise www.biletix.com’dan ya da  konser mekânlarından  temin edebilirsiniz.

Editör: Pelin Çite 

Reklam
Yavuz Rençberler
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.