Bülent Ortaçgil Eski Defterler albümü plak olarak basıldı

26.08.2020
A+
A-

Bülent Ortaçgil müzikseverlerin karşısına çok bilinen 13 şarkısının plak kaydıyla çıkıyor. “Eski Defterler” albümü plak olarak basıldı.

Bülent Ortaçgil Eski Defterler albümü plak olarak basıldı. Bülent Ortaçgil’in Eski Defterler albümü ilk kez plak formatıyla müzikseverlerle buluşuyor. 

Bülent Ortaçgil, Eski Defterler’in ilk kayıtlarını ‘bilgisayarların steril ve sentetik olanaklarıyla’ gerçekleştirdiklerini söyledi. Popüler Ortaçgil şarkıları bu kez canlı, analog kayıtlarıyla plak üzerinde kulaklara ulaşıyor. 

Plakta 13 şarkı bulunuyor. Canlı çalım-kayıt özelliğiyle dinleyiciye farklı bir dinleme fırsatı sunan plakta Pencere Önü Çiçeği, Olmalı Mı Olmamalı Mı, Deniz Kokusu, Bu İş Zor Yonca, Değirmenler, Benimle Oynar Mısın, Beyazın Şarkısı, Sıcak Yağmur, Şık Latife, Bozburun, Beni Kategorize Etme ve Memurun Şarkısı bulunuyor. 

Plak kaydı için stüdyoya her zamanki gibi gitarıyla giren Bülent Ortaçgil’in klasik kadrosunda Erkan Oğur (çift saplı elektrik gitar, çift saplı klasik gitar), Gürol Ağırbaş (bas) ve Cem Aksel ‘den (davul) de vardı. Stüdyodaki klasik kadronun yanı sıra Hakan Beşer (vurmalı çalgılar) eşlik etti. Albüm kaydı 2 günde tamamlandı. 

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Dil Tarih Coğrafya mezunudur. Türk hikayeciliği konusunda mikro tarih çalışmaları bulunmaktadır. Kültür sanat etkinlikleri, yazar buluşmaları, söyleşiler düzenlemektedir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.