Burcu Perçin ile yağlıboya tekniği atölyesi

08.06.2021
A+
A-

İstanbul Modern “Sizin Perşembeniz” Çevrimiçi Sanatçı Atölyeleri’nin haziran ayı konuğu Burcu Perçin olacak. Sanatçı, fotoğraf üzerine yağlı boya ve akrilik ile müdahalelerle ortaya çıkan eserlere dair tekniği resim severlerle paylaşacak.

Burcu Perçin ile yağlıboya tekniği atölyesi

Burcu Perçin ile yağlıboya tekniği atölyesi 10 Haziran Perşembe günü İstanbul Modern’de çevrimiçi olarak resim sevdalılarını bir araya getiriyor.

İstanbul Modern “Sizin Perşembeniz” Çevrimiçi Sanatçı Atölyeleri devam ediyor. Borsa İstanbul’un sponsorluğunda düzenlenen Sizin Perşembeniz Sanatçı Atölyeleri’nde katılımcılar sanat dolu bir yolculuğa çıkıyor. Sanatseverler 10 Haziran’da Burçin Perçin ile çevrimiçi bir araya gelerek denemeler yapıp fotoğrafları farklı bir teknikle yeniden ele alacak. 

Burcu Perçin, “Sizin Perşembeniz” Çevrimiçi Sanatçı Atölyeleri’nin haziran ayı konuğu olacak. Perçin’in üretim pratiklerinden biri olan fotoğraf üzerine yağlıboya tekniğine dair düzenlenecek. Atölyedeki çalışmalarda katılımcılar kendi seçtikleri fotoğrafları, üzerlerine yağlıboya veya akrilik boya müdahalesinde bulunarak dönüştürecekler. 

Katılımcılar sanatçının uygulama adımlarını takip edip kendi istedikleri imgeleri fotoğraflar üzerine boyayarak yeni bir kompozisyon yaratıyor ve yaptıkları çalışmaları sanatçı ile birlikte inceliyor.

Sizin Perşembeniz kayıtları ücretsiz

Kısa söyleşiler ve sanat uygulamalarından oluşan atölye programları sanatçıların yaratım süreçlerini ve sanatsal deneyimlerini katılımcılarla paylaşmalarını sağlıyor. Sanatçıların dünyasında bir yolculuğa çıkaran “Sizin Perşembeniz” Çevrimiçi Sanatçı Atölyeleri’ne herkes ücretsiz olarak kayıt yaptırabiliyor. 

Katılımcılar, rezervasyonun ardından gönderilen ön bilgilendirme formuyla listelenmiş malzemeleri etkinlik gününde hazırlayıp, yine aynı formda iletilen adresten çevrimiçi uygulamaya girerek, programa dâhil oluyor. 

Tarih: 10 Haziran 2021

Saat: 16.00-17.00

Çevrimiçi canlı konferans yoluyla gerçekleştirilen programa katılım 25 kişiyle sınırlı. 

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.