Burhan Doğançay’ın “Mavi Güzel”ine 1 Trilyon

Burhan Doğançay’ın “Mavi Güzel”ine 1 Trilyon

Burhan Doğançay’ın “Blue Beauty” (Mavi Güzel) isimli tablosu 1.050.000 TL’ye satıldı. Antik A.Ş. müzayede evinde 9 Mayıs 2015 Cumartesi günü düzenlenen çağdaş sanat müzayedesinde koleksiyoncular heyecanlı anlar yaşadılar.

Koleksiyoncular çağdaş Türk ressamlarının eserlerine sahip olabilmek için yarıştılar. Müzayede sonunda Türkiye’nin çağdaş sanatçılara ait eserleri yeni sahipleri ile buluştu. Müzayedede en çok ilgiliyi gören ressamlar: Burhan Doğançay, Erol Akyavaş, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Avni Arbaş, Abidin Dino, Ali Çelebi, Sabri Berkel, Ergin İnan ve Turan Erol gibi modern Türk resminin usta isimleri oldu..

Burhan Doğançay”ın “Blue Beauty” isimli tuval eseri 1.050.000 TL’ye satıldı.

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.