Buzlar Sfenksi çocukları göz kamaştırıcı dünyaya çağırıyor

Jüles Verne’in Buzlar Sfenksi adlı çocuk kitabı okurları büyüleyici bir yolculuğa çıkarıyor.

Buzlar Sfenksi çocukları göz kamaştırıcı dünyaya çağırıyor. Jules Verne’in çocuk kitabı Buzlar Sfenksi, Tonguç Çulhaöz çevirisiyle Bilgi Yayınevi tarafından yayımlandı.

Bilgi Yayınevi tarafından hazırlanan tanıtım bülteni şöyle: 

Jules Verne en önemli romanlarından biri olan Buzlar Sfenksi’nde, Edgar Allan Poe’nun izlerini takip ediyor ve okurlarını buzdağlarının göz kamaştırıcı dünyasına davet ediyor.

Cesur yürekli kaptanlar ve tayfalar, efsanevi yelkenli gemiler, buzdağları, bankizler, elektriksel ve atmosferik fırtınalar, kutup kızıllıkları, takımadalar, foklar, penguenler, albatroslar… Antarktika’nın büyüleyici dünyasına hoş geldiniz!1

Yazar Hakkında:

8 Şubat 1828’de Nantes’ta (Fransa) doğdu. Hukuk öğrenimi görmek üzere gittiği Paris’te yazarlığa yöneldi. Oyunlar ve librettolar yazmaya başladı. Bir yandan da Le Musée des Familles adlı dergiye öyküler yazıyordu. İlk romanı Balonla Beş Hafta, 1863’te yayımlandı. Henüz tam olarak keşfedilmemiş Orta Afrika üzerinde balonla yapılan heyecanlı bir yolculuğun öyküsü olan bu romanının gördüğü ilgi üzerine, diğer romanlarını peş peşe yayımladı: Dünyanın Merkezine Yolculuk (1864), Aya Yolculuk (1865), Ayın Etrafında (1870). İki başyapıtından biri olan Denizler Altında 20 Bin Fersah, esrarengiz kaptan Nemo’nun Nautilus adlı denizaltısıyla yolculuklarının, Seksen Günde Devriâlem ise iddia üzerine gerçekleştirilen bir dünya turunun öyküsüdür.

1886’da kaza sonucu sakat kalması, zaten içe dönük bir kişiliğe sahip olan Verne’in yaşamında oldukça kötü etkiler yarattı. Son yıllarını Amiens’de inzivaya çekilerek geçirdi. Jules Verne, 24 Mart 1905’te Amiens’de öldü.

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.