Casusluk romanlarının yazarı hayatını kaybetti

Köstebek, Hain ve Bahçıvan’ın da aralarında bulunduğu kitapların yazarı olan John le Carre yaşamını yitirdi. Soğuk savaş dönemine dair casusluk romanları ile tanınan John le Carre 89 yaşındaydı.

Casusluk romanlarının yazarı hayatını kaybetti. Soğuk Savaş casusluk romanlarının usta yazarı John le Carre 89 yaşında hayatını kaybetti. 

Birçok eseri Türkçe’de de yayınlanan dünyaca ünlü İngiliz casusluk romanları yazarı John le Carre, 89 yaşında yaşamını yitirdi.

Cumartesi gecesi zaattüre nedeniyle öldüğü açıklanan John le Carre’nin temsilciliğini yapan Jonny Geller, ünlü romancının “İngiliz edebiyatının tartışmasız devi” olduğunu söyledi.

John le Carre’yi 15 yıl boyunca temsil eden Geller, “Onun kaybını tüm kitapseverler hissedecek. Parlak bir zeka, nezaket ve mizah insanıydı” dedi.

Le Carre’nin ölümünün ardından Geller’in kendisi için yaptığı yorumlardan birisi de, “O, Soğuk Savaş’ı tarif eden yazardı” cümleleri oldu. Köstebek, Hain ve Bahçıvan’ın da aralarında bulunduğu kitapların yazarı olan John le Carre, önceki kitaplarının çerçevesini belirleyen Soğuk Savaş söyleminin yerini İslam karşıtlığının aldığını ifade ediyordu.

ETİKETLER:
Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.