Çocuklar Sana Emanet fragmanı

Çağan Irmak’ın yönettiği Çocuklar Sana Emanet filminin fragmanı yayımlandı. Kısa tanıtım filmi olarak hazırlanan 45 saniyelik video Çağan Irmak’ın instagram hesabından sinema severlere ulaştırıldı.

Çocuklar Sana Emanet fragmanı

Çocuklar Sana Emanet fragmanı yayımlandı. Çağan Irmak’ın yeni filmi Çocuklar Sana Emanet filminin kısa tanıtımı sosyal medya üzerinden paylaşıldı. Sinemamızın sevilen yönetmenlerinden Çağan Irmak’ın yeni filmi için geri sayım başladı. Filmin vizyona girmesine Çağan Irmak’ın ifadesiyle ‘birkaç ay var’. 23 Mart 2018’de vizyona girmesi beklenen filmin kısa tanıtım filmini Çağan Irmak instagram hesabından “45 saniyelik ufacık bonbon şekeri” ifadesiyle paylaştı. 

Çağan Irmak’ın yazıp yönettiği filmin yapımcısı Avşar Film. Filmin başrollerinde Engin Akyürek, Hilal Altınbilek, Birsen Dürülü, Osman Alkaş ve Şerif Sezer rol aldı. Film büyük bir değişim hikayesini hikayenin merkezine alıyor. Gerilim ve dram ağırlıklı film sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Esrarengiz bir kasabada yaşanan olaylara tanık olacağımız filmde Engin Akyürek, trafik kazası geçiren iç mimar Kerem’i canlandırdı. Kerem bir trafik kazası yaşar. Ağır kazanın ardından yaşadığı travma ile gizemli kasabaya gider. Şifacı bir kadın ve kasaba sakinlerinin yardımlarıyla bu süreci atlatmaya çalışır. 

İç mimar Kerem’in geçirdiği trafik kazasıyla beraber yaşadığı değişimi anlatan filmde Hilal Altınbilek, Engin Akyürek’in eşini oynadı.

Filmle ilgili kısa tanıtımı (teaser) Çağan Irmak’ın instagram hesabından yayımlandı. Ünlü yönetmen yayımladığı videonun altına şu notu düştü: “Birkaç ay sonra vizyonda. Bu da şimdilik 45 saniyelik ufacık bir bonbon şekeri ilgilenenlere. İlgilenmeyenlerin de canı sağolsun”

FİLM İKİ YERDE ÇEKİLDİ 

Çocuklar Sana Emanet filmi için iki ayrı merkezde set kuruldu. İlk etabı İzmit’te çekilen filmin devamı ise Assos antik kenti civarında çekildi. Filmin ilk etabı İzmit’te terkedilmiş bir köyde çekildi. İkinci etabı ise Çanakkale’ye bağlı ünlü arkeolojik antik kent Assos’ta tamamlandı. 

Filmin kısa tanıtım videosunu izleyebilirsiniz

 

ÇAĞAN IRMAK KİMDİR

İzmirli yönetmen Çağan Irmak, Ege Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’nda Radyo ve Televizyon Bölümü’nden lisans öğrenimini tamamladı. Öğrencilik yıllarında çektiği Masal ve Kurban adlı kısa filmler ile Sedat SimaviÖdülü’nü aldı. Orhan Oğuz, Filiz Kaynak gibi yönetmenlerin yardımcılığını üstlendi. 

Televizyon dizileriyle tanındı. Şaşıfelek Çıkmazı, Çağan Irmak’ın televizyon dizilerine başladığı yapım oldu. Mahinur Ergun’un senaryosunu yazdığı ve yönetmenliğini yaptığı dizide 1996-1998 yılları arasında Irmak yardımcı yönetmen koltuğunda oturuyordu.

2002 yılında televizyonun ünlü dizilerinden Asmalı Konak’ın yönetmen koltuğuna oturdu. Asmalı Konak kısa zamanda Türkiye’de yayınlanan en popüler televizyon programları arasına girdi ve değişik dallarda yirmiye yakın ödül kazandı.

2004 yılında, Çemberimde Gül Oya adlı diziyi yönetti. Bu filmle Çağan Irmak’ın popüleritesi daha da arttı. 

Çağan Irmak, sinemada 2005 yılında Babam ve Oğlum, 2007 yılında Ulak ve 2008 yılında Issız Adam adlı filmlerin yönetmeni olarak öne çıktı. Babam ve Oğlum, SİYAD Sinema Ödülleri töreninde “En İyi Yönetmen”, “En İyi Senaryo” ve “En iyi Film” ödüllerine layık görüldü.

2015 yılında yönetmenliğini yaptığı “Nadide Hayat” adlı sinema filminde Demet Akbağ, Yetkin Dikinciler, Ümit Erlim, Sevil Akı, Suzan Kardeş gibi oyuncular rol aldı. 

Editör: Pelin Çite

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.